Університет випустив понад 1800 освітньо-професійних магістрів

Для академічної спільноти Львівського університету січень вже традиційно асоціюється зі «зимовим» випуском магістрів, адже саме в цей післясвятковий час Актова зала Університету сповнюється щирими емоціями, теплими усмішками і сльозами щастя. Керівники факультетів, досвідчені професори, наставники і друзі дають останні настанови випускникам, бажають подальших успіхів і вітають зі завершенням одного з ключових етапів у житті – навчання в Університеті.

Упродовж січня у Львівському національному університеті імені Івана Франка з дотриманням необхідних карантинних обмежень відбувалися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам, які навчалися на програмі освітньо-професійної магістратури. Зважаючи на погіршення епідеміологічної ситуації у Львові, не всім факультетам вдалося провести урочисті академії у повномасштабному форматі, проте усі випускники у той чи інший спосіб отримали чи отримають омріяні дипломи з рук своїх наставників.

Нашим спільним успіхом є те, що взимку випускниками обраної форми магістратури у Львівському університеті стали понад 1800 осіб (1841). Найбільше дипломованих магістрів випустили юридичний факультет (358),  економічний факультет (232) та факультет іноземних мов (138). Освітньо-кваліфікаційний рівень магістра здобули чимало випускників факультету міжнародних відносин (116), прикладної математики та інформатики (115), педагогічної освіти (109), філологічного (105), географічного (97), біологічного (86) та історичного (81) факультетів. Філософський факультет випустив у світ 74 освітньо-професійних магістри, факультет управління фінансами та бізнесу – 71, факультет журналістики – 67, факультет культури і мистецтв – 59, факультет електроніки та комп’ютерних технологій – 56. Випускниками механіко-математичного факультету стали 35 дипломованих магістрів, хімічного – 24, геологічного – 12, а фізичного – 6.

Найпопулярнішими серед магістрів виявилися такі спеціальності, як «Право» – 358 випускників, «Філологія (за спеціалізаціями)» – 243, «Середня освіта (за предметними спеціальностями)» – 144, «Комп’ютерні науки» – 83, «Економіка» – 67, «Журналістика» – 67, «Біологія» – 66.

Навчання на освітньо-професійній програмі «Історія та археологія» цьогоріч завершила випускниця магістратури історичного факультету Юлія Свистак. За її словами, увесь період навчання був особливим, адже припав власне на час коронавірусної пандемії, а відтак і карантинних обмежень. «Навчання у магістратурі історичного факультету з вересня 2020 року по грудень 2021 року було нестандартним у зв’язку з відомими подіями. Але, важливо, що при наявності великого бажання дистанційні технології ще більше допомагають у навчанні. До прикладу, у 2021 році були оцифровані документи, потрібні для мого дослідження, які до цього можна було побачити лише при ретельних пошуках у Києві. На бакалавраті ми навчалися очно, тому я щиро рада, що змогла порівняти два формати та успішно захистити свою магістерську роботу. Без сумніву, маючи 5,5 років досвіду навчання у різних обставинах, я можу сказати одне: зацікавленість, вміння працювати над собою та постійне вдосконалення знань принесуть свої плоди», –  ділиться Юля, підкреслюючи, що попри все, омріяний фах здобула і планує продовжувати свою наукову діяльність у подальшому.

На унікальності цього випуску наголошує Перший проректор Андрій Гукалюк, пояснюючи, що дистанційний формат навчання поклав неабияку відповідальність на усіх учасників освітнього процесу. «За час коронавірусної пандемії це вже другий випуск магістрів, проте саме випускники 2021 року фактично розпочали і завершили навчання в період дії карантинних обмежень, навчаючись у змішаному і дистанційному форматах. Це, безперечно, зумовило певні виклики, зокрема, для природничих спеціальностей, де необхідністю є проведення лабораторних занять і досліджень. Однак, дякуючи зусиллям факультетів, успішно відбулися захисти кваліфікаційних робіт, відповідно є усі підстави для присвоєння цим студентам освітнього ступеня магістра за відповідними освітніми програмами», – додає Андрій Федорович.

Щиро вітаємо усіх випускників 2021 року з успішним здобуттям освітнього ступеня магістра! Бажаємо їм радості від щоденних перемог, реалізації усіх задумів і, звичайно, підкорення нових наукових вершин під час навчання в аспірантурі Львівського національного університету імені Івана Франка!