Університет взяв участь у підготовці до створення природного національного парку «Королівські Бескиди» та ботанічного заказника «Долина ірисів»

Указами Президента України № 526/2020 і № 525/2020 від 30 листопада 2020 року на Львівщині створено новий природний національний парк «Королівські Бескиди» в Самбірському районі (територія колишнього Старосамбірського району) та  ботанічний заказник загальнодержавного значення «Долина ірисів» в межах Розвадівської об’єднаної територіальної громади Стрийського району (територія колишнього Миколаївського району).

Потребу створення парку «Королівські Бескиди» допомогли обґрунтувати науковці Львівського національного університету імені Івана Франка. Парк, за словами вчених Університету, забезпечить збереження цінних природних комплексів, з першочерговим залученням лісових ділянок з великим біорізноманіттям, лучно-болотних угідь, де ростуть та проживають види флори та фауни, внесені до Червоної книги України. Також об’єкт сприятиме розвитку туристичної інфраструктури на Львівщині.

«Долина ірисів» –  перший створений у Львівській області за роки незалежності  ботанічний заказник загальнодержавного значення, в якому буде забезпечено збереження унікальної популяції виду півників сибірських (Iris sibirica L.), внесеного до останнього видання Червоної книги України у категорію «вразливий», а також інших видів, які потребують охорони, виявлених на території заказника. Крім того, підлягають охороні заплавні луки р. Дністер, які відіграють важливу роль як резервати вологи, у зв’язку з кліматичними змінами.

Проєкти підготовлені науковцями Львівського національного університету імені Івана Франка (зокрема, колективом Гербарію) та Національного лісотехнічного університету України під керівництвом професора кафедри ботаніки біологічного факультету Львівського університету Лідії Тасєнкевич.

Автори проєкту висловлюють подяку за підтримку і сприяння Ректорові  Університету, члену-кореспонденту НАН України, професору Володимиру Мельнику, проректорові з наукової роботи,  члену-кореспонденту НАН України, професору Роману Гладишевському, керівниці Центру забезпечення якості освіти  Ірині Іваночко, начальнику Управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Андрію Сенюку, а також ексголові Старосамбірської районної ради Тетяні Терлецькій і голові Розвадівської ОТГ Роману Сидору.

З більш детальною інформацією про створення НПП «Королівські Бескиди» та заказника загальнодержавного значення «Долина ірисів» можна ознайомитися за посиланням: 1. 2.