В Університеті презентували мистецьку постановку «Монстр опера»

9 травня 2023 року в рамках проєкту Art Therapy Force відбулася презентація мистецької постановки «Монстр опера» за мотивами творів Вільяма Шекспіра. Особливістю творчого заходу стало те, що його готували діти університетських працівників-воїнів Збройних сил України. Захід відбувся на Камерній сцені навчального корпусу Львівського університету на вулиці Олександра Фредра.

Творчий проєкт для дітей «Монстр опера», члени сімей яких є учасниками бойових дій, розпочався 15 березня 2023 року. Упродовж двох місяців діти будували оперу навколо «монстрів» Шекспіра: Велетня Колбранда з «Генріха VIII» і «Короля Джона», Пака, Ботома, Оберона і Титанії зі «Сну в літню ніч» та Калібана з «Бурі». Ініціював проєкт факультет культури і мистецтв спільно із Центром соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського університету. А саму освітньо-культурну ініціативу реалізовують спільно з Харківським національним університетом мистецтв. Втілити задумане вдалося завдяки підтримці ГО «ART DOT», Львівського обласного академічного театру ляльок, організаціям «ARTSTATION» та «GLYNDBOURNE».

Мета творчої ініціативи полягала в тому, щоб запропонувати дітям радісний досвід, який допоможе їм впоратися з фізичними, психічними та соціальними наслідками війни, відчути впевненість у собі, бути в середовищі довіри, спілкування, позитивної енергії, соціалізації, а також створити оперу, яка дасть можливість молодим артистам поділитися своїми вміннями.

Важливо, що музику та слова до твору готували діти університетських працівників-воїнів ЗСУ, а мистецьким керівником проєкту став професор Найджел Осборн з Единбурзького університету, що у Великій Британії. Професору асистувала Катерина Остапович. Сценографією та костюмами займалася Наталя Руденко-Краєвська. За пластичне рішення відповідала Олена Літовченко.

Усіх присутніх на події привітала в.о. декана факультету культури і мистецтв Майя Гарбузюк. «Метою проєкту є робота з дітьми, яких торкнулася війна, робота через музику, через мистецтво, адже у процесі підготовки постановки діти відкривають свій внутрішній світ. Керівник проєкту – відомий композитор, педагог, музичний терапевт, професор Единбурзького університету (Велика Британія) Найджел Осборн. Професор відвідував гарячі точки світу, працюючи з дітьми у Боснії, Сербії, Сирії, а тепер і в Україні. На час підготовки опери, поки ми співали, танцювали, писали сценарій та робили декорації, діти (та й дорослі) мали змогу відволіктися від складних подій війни, у яких живе наше суспільство, і віднайти причини для радості й душевного світла. Наша перемога починається з перемоги у нашій свідомості. І саме таку історію – про перемогу – творили наші діти», – підкреслила Майя Гарбузюк.

Опісля вітальних слів розпочалося саме дійство: в коловороті звуків та кольорів народжувалася чарівна історія про прекрасне королівство, яке спіткало лихо – великий монстр, що приніс страх та смуток на ліси, поля та моря. Проте завдяки хороброму воїну вже невдовзі монстра вдалося подолати, а король і королева, звірі, птахи, чарівні істоти та навіть дерева танцювали, співали і раділи перемозі добра над злом.

Опісля постановки, яка викликала шквал аплодисментів та щиру радість глядачів, до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар: «Ці чарівні діточки сьогодні зробили для усіх нас неперевершене дійство. Ми можемо бути певними у світлому майбутньому нашої держави, адже підростає покоління, яке знає, що добро завжди перемагає зло».

На завершення заходу проректор вручив сертифікати усім, хто брав участь у підготовці постановки, та подякував дітям, викладачам і творчим партнерам за чудову роботу.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото