В Університеті провели круглий стіл «Сучасна ситуація в Україні: безпека, бізнес, публічне управління»

6 квітня 2023 року на факультеті міжнародних відносин Львівського університету відбувся круглий стіл «Сучасна ситуація в Україні: безпека, бізнес, публічне управління». Захід організували факультет міжнародних відносин і факультет управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка, кафедра державної політики та врядування Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку НУ «Львівська Політехніка».

Спікерами круглого столу стали волонтер із Шотландії, військовий радник, учасник місій в Іраку та Косово Джек Морган та ресторатор, бізнесмен, фінансист, засновник і власник «Gazda Group», випускник ЛНУ ім. Івана Франка Василь Бундз. Модерувала обговорення професорка кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби Ірина Кіянка.

До учасників заходу звернувся декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський. «Сьогодні маємо цікаве поєднання важливих тем: безпека нашої держави, розвиток бізнесу і публічне управління. Наші гості, які мають досвід у цих питаннях, поділяться механізмами, що стануть в нагоді майбутнім фахівцям для вдосконалення їхніх умінь та досягнення успіху у багатьох починаннях», – зазначив Маркіян Мальський та, звертаючись до студентів, додав: «Я вірю, що після завершення навчання Ви підете дорогою наших найкращих випускників, будете гідно представляти нашу країну на міжнародних майданчиках та робити все, аби Україна була вільною, суверенною та потужною державою».

Декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин зауважив, що тема сьогоднішньої зустрічі є надзвичайно актуальною і питання, які будуть обговорювати учасники заходу, хвилюють чи не кожного в суспільстві, що перебуває в умовах війни. «Надзвичайно важливо шукати й  отримувати відповіді на питання, що стосуються безпеки та бізнесу, саме нашій молоді, адже на її плечах – відбудова України після перемоги. Бажаю усім плідної дискусії та цікавих розмов», – підкреслив Андрій Стасишин.

Надалі присутніх привітав запрошений гість Джек Морган, зазначивши, що його приємно вразила краса нашої держави, привітність людей та цілеспрямованість і сила нашого народу. В межах заходу присутні студенти мали змогу поставили Джеку Моргану запитання стосовно його ставлення до  сучасної ситуації в Україні. Здебільшого молодь цікавили перспективи вступу нашої держави до НАТО, можливі варіанти розвитку війни, оцінка рівня підготовки наших військових та потенційні терміни завершення війни.

Так, Джек Морган зазначив, що весь світ вражений тим, як дають відсіч ворогу Збройні сили України та швидко опановують усі військові технології, які пропонує Захід. «Ми допомагаємо вашим воїнам, а також надаємо підтримку тимчасово переміщеним особам, дітям та всім, хто постраждав від війни. За час, що я провів в Україні, я переконався, що ваші люди сильні духом, і знаю, що ви стоятимете до останнього, до перемоги. Я вірю, що Україна переможе в цій війні!» – зауважив Джек Морган.

Надалі слово взяв Василь Бундз, який розповів молодому поколінню фахівців про важливість розвитку бізнесу та реалії публічного управління в умовах війни. Зокрема, спікер торкнувся питання корупції, довіри суспільства до державних інституцій та регіональні особливості ведення бізнесу в Україні. «Переконаний, що завданням молодого покоління є змінити ситуацію, пов’язану з довірою до державних структур, а також навчитися покладатися на себе, розвивати власний потенціал у різних сферах, аби не залежати від іноземної допомоги. Надзвичайно важливим в цьому контексті є подолання комплексу меншовартості і віра в себе, свої можливості. Ми вже є крутими – маємо це просто розуміти», – додав Василь Бундз.

Під час усієї події студенти мали змогу дискутувати разом зі спікерами на тему безпекових та економічних питань в сучасних реаліях. Зокрема, звертаючись до Василя Бундза, молодь акцентувала увагу на шляхах вирішення проблем розвитку ресторанного бізнесу в різних регіонах країни, розпитувала про нюанси податкової системи та умови, необхідні для створення і розвитку власного бізнесу.

Дискусія вийшла плідною та активною, а всі присутні змогли обговорити низку важливих аспектів для розуміння потенційних шляхів розвитку України під час воєнних дій та після перемоги над ворогом.