Відбулося нагородження переможців другого конкурсу студентських есе на тему «Гідність, воля, ідентичність — ключі до незалежности в умовах війни»

6 квітня 2023 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося нагородження переможців другого конкурсу студентських есе на тему «Гідність, воля, ідентичність — ключі до незалежности в умовах війни».

Конкурс заснований Первинною профспілковою організацією студентів Університету у співпраці з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності. Метою конкурсу є поширення інформації серед студентів про роль і значення Революції Гідності у контексті державотворчих процесів України та її вплив на формування національної свідомості української молоді.

На початку зустрічі присутніх привітав голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Микола Спересенко. «Ми надзвичайно втішені, що вдалося зародити традицію, адже це вже другий конкурс студентських есе, який присвячений проблематиці Гідності і Свободи Людини, – зазначив голова студентського профкому. –   Ми шукаємо свої ключі до незалежності, ми їх провадимо і стараємося, щоб у нас все обов’язково вдалося, щоб наша держава була сильною і могутньою. Власне тому ми розпочинаємо таку творчу дискусію серед наших студентів у пошуках важливих відповідей на запитання, які нам диктує сьогодення».

Учасників заходу і переможців конкурсу привітав Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який наголосив  на важливості реалізації таких проєктів.

«Ініціатива студентів, заснована для розуміння тих процесів, які започаткувала Революція Гідності, дає можливість молодій людині осмислити, що відбулося в новітній історії нашої країни, які виклики перед нею постали і як студентство дало відповідь на питання про те, хто ми є, яка наша ідентичність, які цінності нашого життя є передусім важливими для вибору курсу, за яким ми йдемо», – зазначив Володимир Петрович.

«Студенти, зокрема й Львівського університету, продемонстрували свідомий вибір на Майдані, а дехто навіть поклав за цей вибір своє життя – географ Ігор Костенко, історик Богдан Сольчаник, політолог Сергій Кемський, економіст Дмитро Чернявський, випускники Університету Володимир Жеребний, Сергій Дідич та інші колеги, які свідомо йшли на боротьбу за Україну, за своє майбутнє, за право самим вирішувати свою долю», – підкреслив Ректор.

Володимир Петрович подякував організаторам за те, що такий конкурс відбувається в Університеті і висловив переконання, що конкурс неодмінно розростатиметься й уже незабаром набуде масштабів всеукраїнського. Ректор також адресував слова вдячності студентам і викладачам Університету за те, як відповідально вони ставляться до свого обов’язку  і завжди перебувають там, де вирішується доля України.

Надалі до присутніх звернулася координаторка конкуру, студентка факультету іноземних мов Марія Тацинець, яка розповіла, що ключовим завданням другого конкурсу студентських есе під назвою «Гідність, воля, ідентичність — ключі до незалежности в умовах війни» є показати що в час, коли українці вкотре виборюють своє право на вільне життя у власній державі, варто усвідомлювати, що саме формує нашу незалежність.

«Свідомість сучасної молоді сформувалась на основі історичної правди, натхненних гасел Революції Гідності та спротиву військовій агресії росії, що переросла у повномасштабне вторгнення. Зараз надзвичайно важливо усвідомлювати, за що ми боремося і якими цінностями послуговуватимуться українці у поствоєнній період», – зазначила Марія, додаючи, що цьогоріч у конкурсі взяли участь 38 студентів з 9 факультетів Університету, Педагогічного фахового коледжу та Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Учасників та переможців конкурсу привітали також одна із членкинь журі, доцентка кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анастасія Баукова і завідувачка відділу науково-дослідної роботи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності у м. Київ Катерина Романова.

Надалі відбулося оголошення результатів конкурсу і власне нагородження переможців та призерів. Так, перше місце у конкурсі здобула студентка юридичного факультету Вероніка Вайда. Друге місце журі присудило студентці факультету іноземних мов Єві Рібун. Третє місце розділили студентка факультету журналістики Анастасія Каднікова, студентка економічного факультету Катерина Барсукова та студентка Педагогічного фахового коледжу Христина Пехник.

Щиро вітаємо переможців конкурсу і дякуємо усім, хто взяв у ньому участь. Разом переможемо!