В Університеті триває Тиждень психології

Питання психології, як науки, психологічної допомоги та психологічної безпеки сьогодні, в умовах війни, є особливо актуальними. Зважаючи на це, у Львівському національному університеті імені Івана Франка вкотре організували Тиждень психології, який цьогоріч триває упродовж 22-26 квітня. В межах Тижня з ініціативи Психологічної служби Львівського університету відбувається низка заходів, присвячених психологічному здоров’ю студентів та працівників Університету.

Зокрема, 23 квітня 2024 року, у Всеукраїнський день психолога, відбувся тренінг «Хто поряд?», організований в межах курсу «Психологічна аптечка». Під час зустрічі її учасники обговорили практичні кейси, а також ознаки і причини психологічних розладів, питання корекції або терапії і потенційних наслідків.

Керівниця Психологічної служби Світлана Незабитовська розповідає, що сьогоднішній захід під назвою «Психологічна аптечка» – це десятий із десяти тренінгів на різноманітну тематику, що відбувається у рамках однойменного проєкту в Університеті: «Ми прагнемо залучити до проєкту якомога більше людей, адже це своєрідний інтенсив з першої психологічної допомоги. Ціль таких тренінгів – психоедукація і просвіта, оскільки ми говоримо про емоційні реакції і стани, в яких може перебувати людина. Такий захід є корисним для усіх учасників навчального процесу – як для викладачів і студентів, так і для працівників Університету».

Психологиня пояснює, що тренінг «Психологічна аптечка» дає розуміння того, як поводитися в різних ситуаціях, коли людині не «ок», у випадку, коли люди перебувають під емоційними реакціями і потребують психологічної допомоги. Разом з тим, психологи розповідають як розпізнати ознаки розладу, коли людина перебуває в певних складних емоційних станах, та що робити у таких випадках. «Такий курс набув доволі широкої популярності, тож ми з командою плануємо надалі проводити такі заходи в Університеті. «Психологічна аптечка» зарекомендувала себе як корисний і потрібний проєкт, адже дає розуміння важливих психологічних моментів, – зазначає Світлана Незабитовська. – Важливо говорити із багатьма людьми, зокрема, і з керівництвом Університету, як конкретно вони мають реагувати на поведінку студента, давати підказки. Також паралельно потрібно працювати зі студентами, які потребують психологічної допомоги, адже можна зашкодити не лише собі, а й людям, які поруч».

Додамо, що в межах Тижня психології у Львівському університеті вже відбулася лекція «Правові аспекти роботи психолога», а попереду на всіх зацікавлених чекають не менш цікаві й потрібні заходи. Зокрема, 24 квітня відбудеться тренінг для тренерів «Тренерська майстерня» та кіноаналіз «Всі страхи Бо». 25 квітня – інтервізія «Психологічне консультування» і тренінг «Стресостійкість». Завершиться Тиждень психології «Мандалотерапією» в межах проєкту «Арт-майстерня» та тренінгом з креативності «Арт-Хаб».

Світлини: Ірини Онисько Більше фото