Михайло Зарічний презентував в Університеті збірку віршів «Галичина the best»

23 квітня 2024 року у Львівському університеті відбулася презентація збірки віршів «Галичина the best» Заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка, професора кафедри алгебри, топології та основ математики механіко-математичного факультету, почесного амбасадора Львова Михайла Зарічного. Подію відвідали викладачі та студенти Університету, а також інші охочі поціновувачі поезії та музики.

Впродовж презентації автор поділився спогадами зі студентського життя, декламував вірші зі збірки та розповідав про роботу у Львівському університеті,  університетах США та Канади. Також Михайло Зарічний виконав декілька власних музичних композицій на вірші зі збірки та на вірші своїх приятелів-поетів.

Під час заходу представники Студентської ради механіко-математичного факультету розіграли примірник збірки з підписом автора за донат на благодійну банку. Впродовж декількох днів вдалося зібрати понад 2 тисячі гривень. Кошти спрямують на рахунок благодійного фонду факультету «Мехмат йде на війну».

Презентацію доповнювали віртуозні музичні номери. Так, професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Львівського університету Христина Гнатенко за допомогою майстерної гри на скрипці  і за підтримки Михайла Зарічного, який взяв до рук гітару, подарувала присутнім декілька музичних творів. Також віртуози виконали  композиції Володимира Івасюка «Водограй» та «Червона рута»

У  збірці віршів Михайла Зарічного «Галичина the best»  часто зустрічаємо, здавалося би, несумісне поєднання наукової термінології та діалектизмів, які притаманні Галичині. «У новій книжці поезій університетського професора математики простими і зрозумілими словоформами експлікується нівелювання каузальності, асфальтовий ґештальт, чотиривимірність бібліотек, кінець абетки, контемпорері поуетрі ін Сірилик, алеаторика в музиці сфер, пандемоніум пандемії, терабіти негативу та інші фундаментальні сутності, аж до тієї, що відображена в назві», ‒ йдеться у анотації. В оформленні книжки використані картини львівської художниці Галини Новоженець.

Нагадаємо, перша презентація збірки відбулася 20 березня 2024 року у Палаці Потоцьких в рамках 39-го виїзного засідання Ротарі-клубу «Львів-Леополіс».