В Університеті відбулася ХХ звітно-виборна конференція Первинної профспілкової організації працівників

24 березня 2015 року а Актовій залі Університету відбулась ювілейна ХХ звітно-виборна конференція Первинної профспілкової організації працівників, у якій взяли участь 297 делегатів.

Зі вступним словом звернувся до учасників засідання голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар. Володимир Михайлович закликав усіх присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні й усіх, хто ціною власного життя виборював незалежність і соборність України на сході нашої держави.

Голова  профкому працівників Університету представив учасникам конференції звіт за період 2013-2014 років, зосередивши увагу на основних напрямах роботи. «Протягом цього року ми активно працювали над організаційною роботою. До профспілки вступило 397 осіб, що становить 13% трудового колективу Університету», – зазначив Володимир Качмар. Володимир Михайлович розповів про досягнення та новації, які керівництво профкому впроваджувало впродовж звітного періоду.

Голова Первинної профспілкової організації працівників Університету закцентував на системній співпраці із Львівською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України й Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України. Володимир Качмар також проаналізував такі напрями роботи профкому Університету, як соціальний розвиток, ініціювання та допомога в організації житлового будівництва, правовий захист, фінансова, культурно-освітня й інформаційна діяльність.

Під час виступу голови профкому працівників ЛНУ ім. Івана Франка йшлося про роль профспілкової організації у Революції Гідності. «Уже з перших днів протистояння з метою допомоги українській армії більшість членів профкому перерахували свій одноденний заробіток на рахунок Збройних Сил України, загальною сумою 160 тис. грн. Окрім того, 200 тис. грн. передали на підтримку прикордонного загону», – пояснив Володимир Качмар.

Голова профкому працівників поділився й планами на майбутнє, окресливши пріоритетні напрями діяльності, які потребують першочергового вирішення. Тож відтепер профспілка Університету працюватиме над такими питаннями, як перегляд соціальних стандартів, зменшення фінансового тиску на працівників, розроблення механізмів здешевлення курортного лікування, підтримка демобілізованих, покращання умов проживання на базі відпочинку в Шацьку, організаційно-правова підтримка житлового кооперативу, організація ради молодих профспілкових лідерів, а також збільшення кількості місць для паркування автомобілів і створення умов для велопарковок.

Учасники конференції обговорили звіт голови профспілки працівників Університету й відзначили високий рівень роботи керівництва організації. Зокрема, завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура Роксолана Зорівчак зазначила, що таке засідання є дуже вагомим, адже «життя профкому Університету – це наше життя. Діяльність цієї організації відбувається в надзвичайно складний для українського народу час, коли російська агресія триває вже понад рік, а Донбас перетворився на суцільну величезну рану. А відтак, найвагомішою рисою профкому й керівництва Університету загалом є те, що вони в таких умовах зуміли зберегти нормальну трудову атмосферу й водночас підвищити в колективі ступінь відповідальності».

Голова Львівської обласної організації профспілок працівників освіти і науки України Марія Яцейко подякувала академічній спільноті Університету та його профспілковим організаціям за значну організаційну роботу. Марія Григорівна наголосила на тому, що робота профспілкового комітету Львівського національного університету імені Івана Франка та його  досягнення в соціально-економічних питаннях є досить високими. «Ви робите ту роботу, яку не роблять інші ВНЗ нашого міста, області й, мабуть, України» – переконана Марія Яцейко.

До обговорення діяльності профкому Університету долучився Ректор Володимир Мельник. «Профспілкова організація виконує всі функції, які на неї покладені. Це самоврядна організація, яка закладає певні підвалини громадськості нашої інституції, – зазначив Володимир Петрович.  –  Будь-яка діяльність Університету повинна здійснюватися з огляду на Революцію Гідності та події на сході України, адже проводиться у воєнний час.  А відтак, вимоги до кожного з нас і до Університету мають бути іншими, ніж у мирний  час. Найголовніші з них – професійність і відповідальність».

Під час роботи конференції учасники затвердили Положення про Первинну профспілкову організацію працівників Університету імені Івана Франка, обрали членів ревізійної комісії та профспілкового комітету, а також більшістю голосів проголосували за пропозицію продовжити каденцію голови профкому працівників Університету Володимира Качмара до 5 років.

Більше фото