В Університеті відбулись воркшопи від німецьких експертів, присвячені питанням російсько-української війни

Упродовж 5-7 березня 2024 року у Львівському університеті відбулись зустрічі студентів з експертами правових, урядових та інформаційних сфер Німеччини, під час яких учасники ініціативи «Die Gespräche» розглянули та обговорили важливі питання, пов’язані з повномасштабною війною та російською пропагандою.

Ініціатива, що відбулася за підтримки Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка, а саме Комітету зовнішньої співпраці, мала особливе значення у цей важкий період повномасштабної війни, коли наша країна щодня зустрічається з новими викликами. Загалом захід складався з шести воркшопів, кожен з яких пропонував глибокий аналіз подій та процесів, а також обмін думками й ідеями.

У перший день учасники обговорили вплив новин у соціальних межах на реципієнтів. Основна мета дискусії полягала в тому, щоб з’ясувати, як можна зберегти об’єктивність та дотримуватись інших важливих принципів під час створення такої інформації, зокрема враховуючи не лише правові аспекти висвітлення даних, але й етичні нюанси продукування новин.

Другий воркшоп був спрямований на важливість «маркетингу війни», під час нього учасники обговорювали важливість «брендування» російської агресії проти України для німецької та європейської аудиторії, а також аналізували те, як фраза «Be brave like Ukraine» стала крилатою у всьому світі.

Останньою темою першого дня було обговорення впливів російської пропаганди й дезінформації. Мета дискусії полягала у пошуку відповіді на питання, чому ворожа пропаганда є ефективною у глобальному інформаційному просторі.

Другий день заходу розпочався темою «Міжкультурний діалог для глибшого порозуміння між Німеччиною та Україною», який мав на меті не лише інформувати українських студентів у Львові про життя української діаспори в Німеччині, а й розповісти про відмінності та схожості між німецькими та українськими урядовими системами. Учасники торкнулися питання про те, як німці сприймають Україну, чому Захід вагається під час прийняття рішень щодо передачі зброї, як російська пропаганда працює в Німеччині та якою там є ситуація з українськими біженцями.

Далі присутні обговорювали те, як українські жінки – дружини, доньки і матері – страждають від наслідків збройних конфліктів і війни, опиняючись у вразливому становищі.

На останньому воркшопі учасники обговорювали заявку України на вступ до Європейського Союзу у 2022 році та аналізували шлях до отримання офіційного статусу кандидата, ознайомилися з викликами та можливостями, які виходять за межі потенційної перспективи приєднання України до ЄС.

На завершення події відбулась неформальна розмова, під час якої учасники поділились враженнями від зустрічей, обміну знаннями та думками.

Переконані, що відповідні заходи не лише поглиблюють розуміння молоддю багатьох суспільно-політичних процесів та перспектив, а й сприяють підвищенню обізнаності про глобальні проблеми та можливі шляхи їхнього вирішення.

Студентський уряд Університету висловлює подяку всім спікерам, організаторам та учасникам за їхню зацікавленість та залученість у заходи. Сподіваємось, що таких ініціатив буде тільки більше!

Світлини: Ярини Пришляк та Студентського уряду Більше фото