В Університеті розпочався ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Львівської МАН

9 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Львівської обласної Малої академії наук. Цьогоріч за можливість представити свої дослідження у фінальному етапі змагаються 267 учасників зі Львівщини.

Розпочала захід директорка Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук, яка зауважила, що цьогоріч відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт збіглося в часі з відзначенням 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

«Ми вдячні усім Захисникам України і кожному, хто навіть через багато років продовжує щоденно виконувати Заповіт Тараса Шевченка і черпати силу для боротьби з творів великого Кобзаря», – акцентувала Іванна Бородчук.

Також до учасників події звернувся директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска. «Коли я дивлюся на юне покоління, яке сидить в цьому залі в очікуванні захисту своїх робіт, то розумію, що майбутнє нашої країни – в надійних руках. Гідну державу будує еліта, та пам’ятайте, що бути цією елітою – велика відповідальність. Я пишаюся Вашими теперішніми здобутками і зичу тільки нових висот», – зазначив Олег Паска та вручив подарунки і нагороди учасникам та переможцям Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA».

Надалі юних дослідників привітав президент Львівського територіального відділення МАН України, академік НАН України, проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, професор Роман Гладишевський. «Сьогодення повсякчас диктує нам нові завдання та створює чергові виклики. Втім, керуючись науковими підходами, нестандартними рішеннями, новаторськими ідеями, ми як суспільство знаходимо рішення та долаємо труднощі часу. Мені приємно, що наукові проєкти, які беруть участь у цьому конкурсі, є надзвичайно актуальними і засвідчують виняткову синергію креативних бачень учнівської молоді й професіоналізму та досвіду наставників. Такі інтелектуальні змагання, як сьогоднішнє, безумовно мотивують і сприяють самовдосконаленню та пізнанню радості від наукової діяльності. Активна молодь – рушійна сила нашого суспільства, тож я зичу кожному з Вас сповна реалізувати свій потенціал», – звернувся до учасників Роман Гладишевський та розповів школярам про наукові дослідження, які тривають у Львівському університеті.

До присутніх також звернулася завідувачка кафедри радiомовлення i телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, депутатка Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. «Свого часу Тарас Шевченко заповів нам надважливі рядки: «Учітеся, брати мої! Думайте, читайте». Сьогодні в цьому залі зібралися саме ті, хто вчиться, думає і читає. Дивлячись на Вас, я бачу вмотивованих дітей, які хочуть здобувати освіту та працювати в Україні, розвивати її і творити успішне майбутнє»,  – підкреслила Парасковія Дворянин.

Також під час урочистостей своїми спогадами про навчання у Малій академії поділились студент факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету, випускник відділення інформаційних технологій Львівської МАН Олег Іванків та студентка філологічного факультету Львівського університету, випускниця відділення літературознавства Львівської МАН Марта Дика. Вони окреслили важливу роль Малої академії наук у процесі їхнього зростання як майбутніх науковців, а також зауважили, що досвід, здобутий під час конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, є справді неоціненим.

Надалі слово надали в.о. декана філологічного факультету Львівського університету Роману Крохмальному, який детально розповів учням про усі багатоаспектні можливості, що пропонує своїм студентам ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, Роман Олексійович окреслив як освітнє, так і наукове, культурно-мистецьке та спортивне життя наших студентів, не оминувши увагою і важливі події, що відбуваються в Університеті і спрямовані на допомогу українській армії у час складних суспільних випробувань.

На завершення урочистого відкриття учасники заходу мали нагоду насолодитись музичними композиціями у виконанні Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», а також доєднатися до благочинного збору коштів на потреби постраждалих внаслідок російської агресії.

А вже надалі учасники розпочали роботу у секціях, де захищали власні науково-дослідницькі роботи. Так, цьогоріч в межах конкурсу працює 12 відділень та 66 секцій, які об’єднують різні напрямки наукових пошуків – як гуманітарні, так і природничі та математичні.

За результатами роботи юних дослідників, журі визначать переможців у кожній із секцій, які згодом представлять свої напрацювання на фінальному ІІІ етапі конкурсу-захисту у столиці України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото