В Університеті відбувся шаховий турнір пам’яті Богдана Воробця

21 квітня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся черговий захоплюючий турнір з шахів, присвячений видатному науковцю, кандидату фізико-математичних наук, доценту Львівського університету, талановитому шахісту Богдану Воробцю. У шаховому турнірі, який відбувся за швейцарською системою у 9 турів, взяли участь як студенти, так і викладачі та працівники Університету.

Організували турнір Шаховий клуб Університету, кафедра фізичного виховання та спорту за підтримки Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка.

Із відкриттям шахових змагань усіх учасників привітав проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович насамперед відзначив, що завдяки багатолітній історії, Львівський університет зберігає хороші традиції, одна з яких – гра в шахи. «Сьогоднішній черговий турнір у Львівському університеті знову зібрав багато охочих спробувати свої сили у грі в шахи й водночас віддати шану нашому колезі, який заклав добрі традиції розвитку шахового спорту не лише у Львівському університеті, а й у Львові – йдеться про Богдана Воробця, якому власне, присвячений сьогоднішній турнір», ‒ наголосив проректор.

До вітальних слів долучився доцент кафедри вищої математики механіко-математичного факультету, кандидат фізико-математичних наук Святослав Тарасюк. Святослав Іванович насамперед відзначив багатогранність і непересічність особистості Богдана Воробця і наголосив на вагомому внеску науковця у розвиток шахового спорту у Львові.

«Богдан Дмитрович був вправним шахістом і дуже талановитим педагогом. Його педагогічна кар’єра була оцінена належним чином – він працював вчителем математики у Львівському фізико-математичному ліцеї і викладав у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Таких унікальних особистостей в Україні є надзвичайно мало. Він умів вчити і любив дітей, розв’язував з ними задачі, які потребували не лише математичних розрахунків, але й інтелектуальної праці. Богдан Воробець вміло поєднував наукову роботу, викладацьку майстерність та шаховий азарт», ‒ наголосив Святослав Іванович і додав, що свого часу, у 1962 році Богдан Воробець зіграв виграшну партію з одним із найвідоміших шахістів Радянського Союзу Левом Полугаєвським.

Старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, майстер спорту України з шахів Святослав Попович долучився до вітальних слів й також відзначив унікальність особистості Богдана Воробця, пам’яті якого присвячений турнір.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять непересічної людини, яка мала багатогранний талант. Він був чудовим фахівцем, прекрасним педагогом, дуже хорошим шахістом і, що важливо, ‒ вів здоровий спосіб життя. Також полюбляв грати у бадмінтон, традиційними для нього були поїздки в табір на Закарпаття. А відтак, проведення шахових турнірів, присвячених пам’яті видатних людей ‒ добра традиція», ‒ висловив переконання Святослав Попович.

Відзначив багатогранність особистості Богдана Воробця та висловив особисте захоплення  науковцем суддя шахового турніру Іван Ільницький. Іван Миколайович насамперед наголосив на приємності взяти участь у такому заході та відзначив особливість події, адже, за його словами, «кожен турнір, пов’язаний із Богданом Воробцем, ‒ як дарунок долі».

«Мені пощастило спілкуватись із Богданом Дмитровичем, разом виступати у збірній команді від Університету. Він був лідером команди, завжди брав для себе першу дошку й успішно виступав. Богдан Воробець був багаторазовим шаховим чемпіоном міста Львова, про нього писали в книжках. Був непересічною, спортивною особистістю, надзвичайно ерудованим, мав колосальний об’єм знань. Богдан Воробець був живою, подвижною людиною, володів унікальною методикою навчання математики. Його лекції завжди були вишукані, а конспекти ‒ якісні й цікаві. Окрім всього, він був теоретиком шахів, авторитетом в шахових колах, мав чудове почуття гумору. Його бажання жити, знати  і ділитися своїми знаннями з людьми були унікальними. Спілкуючись із ним, ти доторкався до джерела знань, з якого міг почерпнути для себе багато цікавого», ‒ відзначив із захопленням Іван Ільницький.

Надалі учасники розпочали інтригуючий шаховий турнір, який вкотре продемонстрував приклад конкурентної, але чесної боротьби. Тож, за результатами змагань цього разу І місце здобув студент ІІІ курсу факультету міжнародних відносин Владислав Черненко, друге місце посів старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту Святослав Попович, а ІІІ місце виборов студент ІІ курсу історичного факультету Назар Мельник.

Повністю із результатами турніру можна ознайомитися за посиланням.

Щиро вітаємо переможців та учасників турніру і бажаємо нових перемог у шахових турнірах та якнайшвидшої спільної перемоги над російським агресором!

Світлини: Олега Вівчарика та Студентського уряду Більше фото