В Університеті відбувся тренінг з основ першої домедичної допомоги

23 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг «Основи першої домедичної допомоги» за участі працівників патрульної поліції. Організатори зустрічі – Первинна профспілкова організація працівників Університету та Профком студентів Університету спільно з Управлінням патрульної поліції у Львівській області. У тренінгу взяли участь студенти та працівники Університету, які виявили бажання збагатити свої знання у питаннях надання домедичної допомоги.

Тематичне практичне заняття для студентів і працівників Львівського університету провів старший інспектор відділу звʼязків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області Андрій Гермак. Поліцейський розповів учасникам тренінгу про найпростіші невідкладні медичні дії, що виконують безпосередньо на місці пригоди до приїзду медичних працівників.

Так, патрульний ознайомив присутніх з основами першої домедичної допомоги за алгоритмом MARCH (M – massive bleeding / масивні кровотечі, A – airways management / дихальні шляхи, R – espiration / дихання, С – circulation / циркуляція, H – head injury, hypothermia, hypovolemia / травма голови, гіпотермія, гіповолемія).

Впродовж тренінгу спікер розповів учасникам зустрічі про різновиди кровотеч та їхні характеристики. Детальніше учасники тренінгу зупинилися на визначенні масивних кровотеч, які становлять загрозу для життя, та наданні домедичної допомоги у таких випадках, зокрема, накладенні турнікету і тампонуванні рани. Ішлося також про оцінку свідомості постраждалого, алгоритм дій у випадку перекриття дихальних шляхів, переведення потерпілого у безпечне положення та при необхідності проведення серцево-легеневої реанімації. Андрій Гермак також розповів учасникам тренінгу про опіки, які можуть бути 4-х ступенів, залежно від обсягу та глибини отриманих ушкоджень.

Нагадаємо, що напередодні, в межах співпраці з Управлінням патрульної поліції у Львівській області в Університеті вже відбулися тренінги «Мінна безпека в умовах воєнного стану» та «Безпека. Дорога. Життя».

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото