В Університеті відбувся «І Міжнародний студентський мовознавчий семінар»

Останній березневий день 2017 року ввійде в історію кафедри польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка як успішний початок полоністичних зустрічей студентської спільноти Львова й Ольштина, адже саме 31 березня в Університеті відбувся «І Міжнародний студентський мовознавчий семінар».

Учасників заходу гостинно привітала заступник декана філологічного факультету Ірина Кметь, яка побажала усім успішної роботи і плідних дискусій.

На конференційному засіданні присутні мали змогу почути 18 доповідей учасників семінару щодо актуальних питань сучасної полоністики. Високий науковий рівень виступів і сумлінну підготовку до конференції показали студенти і Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині і Львівського національного університету імені Івана Франка.

Окрім наукового збагачення й обміну досвідом, програмою семінару було передбачено низку інтеграційних зустрічей польських і українських студентів. Зокрема, учасники семінару спільно відвідали Наукову бібліотеку ЛНУ ім. Івана Франка, де стали вдячними слухачами цікавої екскурсії, яку провів директор бібліотеки Василь Кметь.

Задуми організаторів також допомогли втілити у життя львівські полоністи IV курсу, які цікавими неординарними розповідями і конкурсами про Львів та його історичні пам’ятки зуміли прищепити польським гостям любов до культурної столиці Західної України. Дводенна зустріч студентів завершилася музичним акцентом – оперою «Любовний напій» Гаетано Доніцетті.

Зазначимо, що ідея проведення «І Міжнародного студентського мовознавчого семінару» назрівала ще від 2015 року, коли розпочалася плідна співпраця кафедри польської філології Університету із професором Інституту польської філології Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині Ренатою Макаревіч.

Українськими співорганізаторами заходу є завідувач кафедри польської філології ЛНУ ім. Івана Франка, професор Алла Кравчук, асистенти кафедри Леся Король та Христина Ніколайчук. В організації заходу допомагали також лаборанти кафедри Ольга Петришин і Юлія Жовтанецька.

Отже наріжний камінь львівсько-ольштинської студентської співпраці в галузі полоністики успішно закладено. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю і її активний розвиток.

Висловлюємо також найщирішу подяку усім учасникам й організаторам «І Міжнародного студентського мовознавчого семінару»!

Світлини: Олега Вівчарика та організаторів Більше фото