В Університеті відкрили фотовиставку «Замок Гербуртів кличе»

22 лютого 2023 року у Виставковій залі Університету відбулося відкриття фотовиставки «Замок Гербуртів кличе». Автор світлин – випускник, а сьогодні – аспірант факультету міжнародних відносин Львівського університету, офіцер 103-ї окремої бригади територіальної оборони Андрій Кирчів.

«Вся Україна – велика фортеця. Іде війна, і кожен живе та працює задля перемоги. Сьогодні наш випускник, аспірант факультету міжнародних відносин Андрій Кирчів пропонує нам ознайомитися з пам’яткою оборонної архітектури – Добромильським замком», – зазначив, розпочинаючи захід, директор Музею історії Університету Юрій Гудима.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар підкреслив непересічність експонованих світлин, зокрема й зважаючи на те, що автор презентує їх у час війни, коли ми живемо поміж тривогами.

«У Львівському університеті проводили чимало виставок, але сьогоднішня – особлива, адже її автор презентує добру справу. Ми маємо унікальну можливість ознайомитися зі світлинами, автор яких є не лише бойовим офіцером, а й фотохудожником в душі», – зазначив Володимир Качмар.

Враженнями від фотопроєкту з присутніми поділилися також заступник голови правління громадського об’єднання «Лінія 102.ua» Віктор Гальчинський, експерт «Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020» Василь Хім’як, очільник громадської організації «Товариство Лева» Андрій Ничипорук.

Виступи колег підсумував автор фотовиставки Андрій Кирчів. «Дуже приємно сьогодні презентував наш проєкт у Львівському університеті, де я навчався і продовжую навчатися. Складно називати цей проєкт фотовиставкою – це швидше фотоетюд, адже увага до цього замку вартувала б, мабуть, значно більшої площі. Але водночас, це знак того, що це початок великої справи», – зазначив Андрій Кирчів.

«Виставка має багато символізму. Коли ми дивимося на Замок Гербертів, вивчаємо його історію, то помічаємо, що мінімум тричі на цьому замку «зламали собі зуби» орди, які йшли на захід. Зараз цією фортецею є ціла Україна, і на ній знову «ламають зуби» орди, які йдуть на захід», – резюмував автор світлин.

Надалі учасники заходу перейшли до оглядової частини й ознайомилися зі світлинами. На фотографіях, які експонуються, зображені руїни замку, що розташований у 4 км від містечка Добромиль на польсько-українському прикордонні. У 2010 році замок внесли до списку девʼяти твердинь Львівської області, які творитимуть Державний історико-культурний заповідник «Галицька корона».

Додамо, що виставку «Замок Гербуртів кличе» організували в рамках проєкту «Торкнутися історії і культури – історико-культурна мозаїка польсько-українського прикордоння», який реалізовує громадська організація «Товариство Лева» (Україна) та гміна Загуж (Польща) завдяки підтримці «Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020».

З експозицією можна ознайомитися у Виставковій залі Львівського національного університету імені Івана Франка.