В Університеті відкрили першу Шахову школу для дітей

11 січня 2024 року на базі Шахового клубу Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття Шахової школи для дітей працівників Університету. Під час заходу діток та їхніх батьків привітали голова Шахового клубу Михайло Онисько, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Володимир Качмар, голова Спортивного клубу Університету Андрій Манько і завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту факультету педагогічної освіти Оксана Шукатка, які побажали дітям гарного навчання і неодмінно знайти себе у цьому виді спорту.

Одразу після вступних слів розпочалось перше заняття та знайомство.  Тренер школи, кандидат у Майстри спорту України з шахів Назар Мельник розповів дітям базову теорію та показав ходи фігур, а згодом запропонував учням потренуватися на практиці. Діти зосереджено виконували вправи, а наприкінці заняття вже зіграли свої перші шахові партії.

Після заняття Назар Мельник розповів, що був щиро здивований вміннями юних гравців. «Зважаючи на те, що група набралася із гравців-початківців, рівень гри дітей виявився надзвичайно високим. Я очікував, що буде базова розповідь про ходи фігур, про мету гри, але зрозумів, що можна розповісти більш поглиблено вже й про цінність самих фігур та їхню особливість», — коментує Назар Мельник.

Серед гравців були присутні діти різного віку та різного рівня підготовки. Наймолодшому учаснику Шахової школи Маркові лише 5 років. За словами мами, інтерес дитини до шахів вона помітила одразу, до цього хлопець самостійно вивчав гру в онлайн-додатках.

Мама одного з учасників, викладачка факультету педагогічної освіти, Тереза Шоловій розповіла про свої очікування щодо навчання сина у Шаховій школі. «Мій син займається цим спортом вже декілька років. Я побачила оголошення про створення школи шахів та зрозуміла, що тут з професійними гравцями та майстрами спорту дитина зможе досягти кращих результатів, розвинути логічне та стратегічне мислення. Якщо йому й надалі буде подобатись цей спорт, можливо, він вийде на професійний рівень».

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Володимир Качмар зазначає, що шахи є цікавим та корисним видом спорту, який сприяє розвитку різних аспектів особистості – від логіки та стратегічного мислення до соціальних навичок: «Переконаний, що навчання у Шаховій школі Університету дозволить діткам не лише опанувати основи гри в шахи, а й допоможе розвивати пам’ять, концентрувати увагу і, звичайно, гартувати спортивних дух».

Зазначимо, що в історії Університету подібна Шахова школа створена вперше, тож віримо, що вона неодмінно допоможе багатьом дітям розкрити свої таланти.

Заняття групи для початківців проводитимуться  щочетверга з 16:00 до 17:30 год. Для запису можна звертатися за телефоном (066) 100 70 66 – Онисько Михайло Петрович, голова Шахового клубу Університету.

Світлини: Юлії Гриценко, Катерини Старушенко та Єгора Говалешка Більше фото