В Університеті завершилась міжнародна програма підвищення кваліфікації «Англомовна академічна комунікація у крос-культурному контексті»

На початку червня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка завершилася міжнародна програма підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників та академічної спільноти ЗВО України «Англомовна академічна комунікація у крос-культурному контексті» (Professional Development Program «English-language Academic Communication in the Cross-cultural Context»), реалізованої Центром англомовної академічної та крос-культурної комунікації у співпраці з факультетом іноземних мов Університету і європейськими партнерами з Великої Британії та Польщі. Програма відбувалася у рамках грантового проєкту «Навчальний міст Хемніц – Львів» за підтримки Федерального міністерства освіти та науки Німеччини.

Цьогоріч учасниками програми стали представники 19 факультетів Університету, а також професори інших ЗВО країни, зокрема Київського, Запорізького, Харківського та Вінницького університетів, а також Львівської академії мистецтв. Навчання відбувалося англійською мовою, проходило в дистанційному форматі та складалося з чотирьох тематичних модулів.

Урочиста академія з нагоди нагородження сертифікатами відбулася за участі адміністрації Університету, міжнародних гостей, лекторів та учасників програми. Її розпочав проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, який закцентував увагу на розширенні можливостей налагодження академічної комунікації для науково-педагогічних працівників Університету завдяки цій програмі, адже освітня дипломатія у стратегії Львівського університету займає ключову роль.

Привітали з успішним завершенням учасників програми також гості академії – керівництво Cormack Consultancy Group, масштабної міжнародної корпорації, яка розробляє стратегії інтернаціоналізації університетів та зараз активно реалізовує Twinning-програми між українськими та британськими університетами.  Директор корпорації, доктор Азіз Бусофіан окреслив ключові траєкторії реалізації академічних партнерств, описав роль, тактики та специфіку англомовної комунікації в цих процесах і привітав учасників з відмінним завершенням такої необхідної програми.

Декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський наголосив на новаторському підході та стратегічній цінності програми для університетської спільноти і побажав організаторам розвивати цю програму надалі із можливим залученням більшої кількості учасників по всій Україні.

Керівниця Центру англомовної академічної та крос-культурної комунікації й координаторка проєкту Ірина Одрехівська подякувала учасникам за активну роботу та співпрацю, а також зауважила, що Центр уже вдруге реалізовує таку програму підвищення кваліфікації і цьогоріч організатори отримали понад двісті заявок на участь, однак були змушені обмежити кількість учасників до сорока.

Учасники програми відзначили високий рівень підготовки та реалізації програми, а особливо – професіоналізм українських та міжнародних лекторів.

«Ця програма не лише надає можливість прослухати інтенсивні курси із сесіями та домашніми завданнями, а й створює простір для комунікації між представниками різних факультетів та навіть університетів. Навіть у форматі онлайн-навчання ми змогли створити справжню спільноту та організувати якісне спілкування між учасниками, що додатково дозволило нам краще знайомитися та обмінюватися науковими зацікавленнями», – підкреслила учасниця програми кандидатка юридичних наук, асистентка кафедри теорії та філософії права Львівського університету Наталія Гунько.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото