В Університеті завершилась освітня ініціатива «Управління проєктами»

Упродовж 3-13 лютого 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка тривала освітня ініціатива «Управління проєктами» для студентів ЛНУ ім. Івана Франка. Організували захід Центр соціального розвитку та громадських ініціатив Університету, Відділ міжнародних зв’язків ЛНУ ім. Івана Франка, Інститут проєктного менеджменту (PMI Ukraine) та громадська організація «Джуніор Ачівмент Україна (JA Ukraine)».

Одна із координаторок проєкту, керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Університету Ярина Танчак розповідає, що подібні заходи неабияк мотивують студентів.

«Ми вдячні нашим партнерам за можливість розширення цієї освітньої програми, адже передусім вона була передбачена для внутрішньо переміщених осіб. Та запити серед наших студентів спонукали нас організувати повноцінні одноденні тренінги для широкої авдиторії», – зазначає Ярина Танчак.

Враховуючи те, що майже 400 студентів виявили бажання взяти участь у цьому курсі, можемо з впевненістю відзначити його актуальність серед молоді. Ба більше, в межах проєкту вдалось залучити студентів з 18 факультетів Університету, що вказує на зацікавленість молоді розвиватись у цій сфері.

«Очевидно, що подібні ґрунтовні навчання є дороговартісними у сучасних умовах. Та, завдячуючи нашим партнерам, студенти Львівського університету мають можливість набути такі корисні знання у вільному доступі», – підкреслює Ярина Танчак, додаючи, що власне укладання Меморандумів про співпрацю з міжнародними організаціями неабияк вдосконалює роботу Університету в освітній галузі. «У нас вже є розроблена дорожня карта, в межах якої ми будемо в подальшому працювати. Найближчим часом ми розглядаємо можливість запустити ще одну мінігрупу цього інтенсивну», – зазначає Ярина Танчак.

Голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Микола Спересенко переконаний, що такі ініціативи надзвичайно корисні для студентів: «Цей курс є максимально актуальним і дуже добре, що він реалізовується власне в Університеті. Нам спільно потрібно реалізовувати ті інновації, які допоможуть Україні вже незабаром стати однією з тих є європейських держав, яким пророкують велике майбутнє. Дякую усім організаторам за те, що вони сьогодні надають студентам такі прекрасні можливості».

«Усвідомлюючи, якою бездоганною репутацією володіє Львівський університет та наскільки якісні знання дає він для молоді, ми, безумовно, дуже задоволені нашою співпрацею. З огляду на тих студентів, які долучилися до нашого навчання, можемо з впевненістю сказати, що це дійсно здібні, талановиті, відкриті та комунікабельні молоді люди. Безумовно, тішить, що саме вони – майбутнє України, – ділиться менеджерка проєктів «Джуніор Ачівмент Україна (JA Ukraine)» Віра Другова. – Основною метою нашого курсу, безперечно, було показати молоді, що таке проєктний менеджмент, адже сфера його застосування є дуже широкою: від підприємницької діяльності до написання грантових заявок. Загалом нашим завданням було показати студентам, як правильно керувати проєктами, аби отримані універсальні знання були корисними відповідно до сфери їхньої майбутньої спеціалізації. Тож ми вважаємо, що впорались».

Також представниця міжнародної організації підкреслила, що «Джуніор Ачівмент Україна» працює в трьох основних напрямках: навчальні програми з підприємництва, з фінансової грамотності та з підготовки до ринку праці, що є подальшими орієнтирами у роботі. «Нам вдалось завершити це короткотермінове навчання досить вдало. Тому, власне, ми впевнені, що з ЛНУ ім. Івана Франка нас чекає продуктивна співпраця», – переконана Віра Другова.

Своїми враженнями від проєкту поділилися й безпосередньо його учасники.

«Ми з одногрупницею зважились пройти навчання, адже відразу зрозуміли, що навички з управління проєктами є такою річчю, яку нас не навчать на звичних парах. Завдяки курсу ми усвідомили, що проєкти з’являються у нашому житті значно частіше, аніж нам здається і вміти ними керувати – справді важлива навичка, яка знадобиться як в навчанні, так і в роботі», — розповідає студентка третього курсу факультету журналістики Олександра Кучечук. Дівчина також підкреслює ґрунтовність навчального курсу, який в межах одного дня розкрив тонкощі всіх етапів реалізації власного проєкту: від створення ініціативи до її реалізації.

Своїми враженнями від навчання також поділилась студентка першого курсу факультету педагогічної освіти Руслана Василишин: «Загалом з впевненістю можу сказати, що не очікувала такого масштабу цієї навчальної програми: велика кількість студентів з різних факультетів нашого Університету долучилась до тренінгу. Авжеж, варто відзначити також надзвичайну інформативність курсу. Крім того, однозначно, отриманий досвід спонукає мене розвиватись у підприємницькій галузі».

Студент першого курсу філологічного факультету Богдан Швец, як прихильник різноманітних студентських ініціатив та активностей, зауважує, що подібні заходи якнайкраще урізноманітнюють студентське життя. Ба більше, дають можливість познайомитись з цікавими людьми та здобути новий досвід.

«Завдяки таким заходам студенти мають змогу вдосконалити свої комунікативні навички: ефективно порозумітись та досягти спільного консенсусу. Організатори зініціювали достатньо простору, аби проявити свою креативність і, так би мовити, найбожевільніші ідеї у максимально реалістичних умовах. Тож на кожну мою креативну ідею виникало зустрічне запитання – як це правильно реалізувати за межами своєї уяви».

До того ж студент додає: «Мені здається, що університетське життя настільки цікаве і насичене, наскільки цікавим і насиченим ви його зробите для себе. Багато студентів помилково вважає, що Університет — це лише лекції, лабораторні, семінари і не більше. Та я переконаний, що такі заходи, безсумнівно, є цінною можливістю здобути якийсь новий досвід і знання та й збагатити свою молодість! Однозначно, ця навчальна ініціатива примножила енергію та вмотивувала більш активно розвиватись».

Додамо, що близько 400 студентів Університету, зокрема й студенти з числа ВПО, упродовж чотирьох днів долучилися до проєкту й опанували нові навички, які неодмінно допоможуть їм реалізувати власний потенціал. Окрім теоретичної частини, усі учасники ініціативи навчилися писати успішні заявки, отримувати гранти та реалізовувати проєкти. Більше того, студенти змогли попрацювати у командах і представити власні проєкти.

Наприкінці навчання усі учасники тренінгу отримали сертифікати міжнародного зразка, які підтверджують здобуті знання у сфері проєктного менеджменту.

Світлини: Юлії Гриценко, Софії Сиванич, Марії Твардовської та Ярини Пришляк Більше фото