Вчена рада присвоїла Василю Кременю звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського університету»

28 червня 2023 року Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка присвоїла звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка» президентові Національної академії педагогічних наук України, академікові НАН України, академікові НАПН України Василю Кременю.

Кремень Василь Григорович – видатний український вчений у галузі соціальної філософії, філософії освіти, педагогіки, політології, відомий організатор освіти і науки, державний і громадський діяч. Його авторству належить  близько 1000 наукових і науково-публіцистичних праць та низка фундаментальних досліджень.

У 90-х роках науковець працював керівником служби з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України, заступником глави Адміністрації Президента України – керівником управління внутрішньої політики Адміністрації Президента України; 1995 року його обрали дійсним членом Академії педагогічних наук України, а 1997 року – президентом Академії педагогічних наук України.

У 2000–2005 роках Василь Григорович очолював Міністерство освіти і науки України. За цей час освітня галузь зазнала суттєвих реформ, відбувся перехід від авторитарної педагогіки до педагогіки толерантності.

«За час керівництва освітньою галуззю України, Василь Кремень реалізував чимало інноваційних ідей, зокрема, великої уваги заслуговує комп’ютеризація загальноосвітніх закладів, виконання програми «Шкільний автобус», обґрунтування переходу від старшої школи до профільності, зростання кількості учнів, які навчаються українською мовою тощо», – підкреслив Володимир Мельник, підтримуючи присвоєння звання «Doctor Honoris Causa Львівського університету» Василю Кременю.

Варто зазначити, що значна кількість спеціальностей, які сьогодні функціонують у Львівському університеті, були започатковані за підтримки Василя Кременя. Також під керівництвом Василя Григоровича вищу школу в Україні підготували до входження у Болонський процес, приєднання до якого формально сталося в травні 2005 року.

Сьогодні наукова діяльність Василя Кременя охоплює широкий діапазон проблем, центральними з яких є теоретико-методологічне обґрунтування розвитку освіти i науки України, визначення засадних принципів і напрямів розвитку філософії освіти, розроблення концептуальних питань сучасної соціальної філософії, зокрема концепції людиноцентризму в освіті.

Василь Кремень є Заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреатом Державної премії України в галузі освіти. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого III, ІV та V ступенів, Орденом «За заслуги» І, II та III ступенів. Нагороджений багатьма відзнаками громадських, релігійних та інших організацій і установ.

Згідно із процедурою, кандидатуру Василя Кременя висунули вчені ради філософського факультету та факультету педагогічної освіти. А зі словами підтримки щодо присвоєння звання «Doctor Honoris Causa Львівського університету» Василю Кременю виступили декан філософського факультету Людмила Рижак, декан факультету педагогічної освіти Дмитро Герцюк, декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, декан географічного факультету Володимир Біланюк, завідувачка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти Олена Квас та Ректор Львівського університету Володимир Мельник.

Члени Вченої ради одноголосно підтримали присвоєння звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка» Василю Кременю.