Відбулась Конференція студентів Університету

21 березня 2023 року відбулася Конференція студентів Львівського національного університету імені Івана Франка. На порядок денний Конференції винесли звіт в.о. голови Студентського уряду Університету за період 2021-2023 рр, а також представлення програми кандидатки на посаду голови Студентського уряду. Конференцію відвідали представники адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка, студенти, а також очільники самоврядування попередніх років.

Першу частину звіту за допомогою відеозв’язку представив колишній голова Студентського уряду Олексій Каленіченко, який зараз перебуває у лавах Збройних сил України. Він розповів про культурно-масові заходи та просвітницьку діяльність, що здійснювались в період його керівництва студентським самоврядуванням, зокрема, пригадавши літературно-акустичний вечір, свято музики, організацію зустрічей з Сергієм Стерненком, Дмитром Разумковим тощо. Також ексочільник Студентського уряду відзначив, що студенти повсякчас виявляли активну громадську позицію та обстоювали свої принципові позиції.

Олексій Каленіченко наголосив і на активному розвитку соціальних мереж, благодійності та покращенню інформування студентів, що реалізовував Студентський уряд до 2022 року.

Надалі представлення звіту продовжила в.о. голови Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка Ангеліна Бережненко. Вона зауважила, що з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України пріоритетним напрямком роботи стала саме благодійність. Так, за понад рік роботи, студентам вдалося реалізувати низку заходів, метою яких став збір коштів на ті чи інші потреби ЗСУ та постраждалих внаслідок війни.

«Ми регулярно виготовляли окопні свічки, плели маскувальні сітки, а також у співпраці з іншими університетами організували Зимові благодійні зустрічі, завдяки яким вдалося зібрати 200 000 грн», – додала Ангеліна Бережненко та розповіла і про інші благочинні заходи, які організував, або до яких долучився Студентський уряд.

Окремо студентська лідерка окреслила й інші сторони діяльності самоврядування, зокрема згадала про численні засідання Студентського уряду та роботу представників самоврядування у структурах Ректорату, Вченій раді Університету, комісіях тощо. «Наймасовішим нашим заходом став квест першокурсника, який тривав 3 дні, охопив 30 локацій та згуртував 1000 учасників. Під час заходу першокурсники малим змогу ознайомитися із структурою Університету, поринути в історію та осягнути сучасну діяльність ЛНУ ім. Івана Франка», – зауважила Ангеліна Бережненко.

Серед іншого Студентський уряд активно займався навчанням та координацією студентських рад факультетів, реалізовував важливі заходи і проєкти, покликані налагодити комунікацію між студентами та адміністрацією Університету, зробити важливу інформацію для абітурієнтів та першокурсників ще більш доступною.

Також у своєму звіті Ангеліна Бережненко торкнулася питань фінансування, зокрема пригадавши, що студентам вдалося перерахувати на рахунок Збройних сил України 500 000 грн, розповіла про активний розвиток соціальних мереж, просвітницьку роботу, відзначення студентів в рамках Премії «Студент 2022» та успішний досвід співпраці з органами студентського самоврядування інших ЗВО, всеукраїнськими студентськими організаціями, благодійними організаціями та фондами, іноземними партнерами тощо.

Опісля усі охочі мали змогу поставити питання студентській лідерці, обговорити звіт та подякувати Ангеліні Бережненко за плідну роботу.

Делегати конференції одноголосно підтримали звіт в.о. голови Студентського уряду Університету за період 2021-2023 рр.

Очікуваним для присутніх стало питання представлення програми кандидатки на посаду голови Студентського уряду. Так, свою стратегію розвитку Студентського уряду презентувала студентка четвертого курсу біологічного факультету Анжеліка Кульчицька. Вона поділилися баченням розвитку студентського самоврядування, запропонувала зміни до нормативних актів Університету, окреслила шляхи вдосконалення діяльності ЛНУ ім. Івана Франка у взаємодії зі студентською молоддю. Також Анжеліка Кульчицька охопила увагою низку подій, які планує організовувати Студентський уряд, і наголосила на важливості співпраці з громадськими організаціями, державними установами та іншими об’єднаннями задля спільного творення важливих змін.

На завершення заходу до присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович висловив вдячність Ангеліні Бережненко та Олексію Каленіченку, а також усій команді Студентського уряду за важливу роботу та активну позицію. «Провідні країни світу завдячують своєю прогресивністю та успішністю університетам. В університеті закладається схема, парадигма, цінності, інноваційний потенціал країни в ході її боротьби за місце під цивілізаційним сонцем. Важливо, що саме студент, який прагне навчатися і будувати своє майбутнє через імплементацію найкращого, що є в Університеті у своє особисте життя, дає майбутнє своїй державі. Тому я вважаю вагомим досягненням Львівського університету те, що ми маємо таке активне, відповідальне, небайдуже студентство», – підкреслив Ректор і додав, що студенти ЛНУ ім. Івана Франка ніколи не стояли осторонь важливих державотворчих процесів і завжди були там, де вирішувалася доля країни.

Варто додати, що голосування за кандидатуру на посаду Голови Студентського уряду Університету відбудуться у четвер, 23 березня в онлайн-форматі.

Світлини: Олега Вівчарика та Студентського уряду Більше фото