Відбулась наукова конференція, присвячена 150-ій річниці від дня народження Євгена Купчинського

28 листопада 2017 року у Головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась ювілейна конференція, присвячена 150-ій річниці від дня народження відомого українського цитриста, композитора, священика, громадсько-культурного діяча Євгена Купчинського (1867–1938). Вона підсумувала святкові урочистості вшанування пам’яті Є. Купчинського, які відбувалися упродовж цього року (зокрема, у червні–липні у Науковій бібліотеці експонувалась виставка документів і матеріалів із Родинного архіву Купчинських, з’явилась низка публікацій у музикознавчих наукових збірниках, українській та закордонній пресі).

Організатори заходу – Музикознавча комісія Наукового товариства імені Шевченка та Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка. Модератором був доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри філософії мистецтв факультету культури і мистецтв Львівського університету Олександр Козаренко. Серед широкого кола присутніх – вчені із різних львівських наукових та навчальних інституцій (ЛНМА ім. М. Лисенка, ЛНУ ім. Івана Франка, ЛННБ ім. В. Стефаника, ЛНМУ ім. Д. Галицького, Інституту фізичної культури, МАУП, Інституту «Укрзахідпроектреставрація») та організацій (НТШ), працівники бібліотек (НБ ЛНУ ім. Івана Франка, НБ РСРК ім. Ф. П. Максименка), а також члени родини ювіляра зі Львова й Монтреалю (Канада).

Під час наукової конференції були виголошені доповіді: «Творчість Євгена Купчинського і галицький бідермаєр» (Юрій Ясіновський), «Внесок священиків в українську музичну культуру Галичини» (Любов Кияновська), «Композиторська творчість Євгена Купчинського: служіння народу словом і музикою» (Ольга Осадця), «Фольклорні джерела у творчості Євгена Купчинського» (Володимир Пасічник), «Родовід Євгена Купчинського» (Олег Купчинський), «Сторінки приватного життя Євгена Купчинського» (Людмила Белінська).

На завершення відбувся концерт із творів для цитри Євгена Купчинського.

Додамо, що під час проведення ювілейної конференції у Головному читальному залі Наукової бібліотеки діяла тематична книжково-документальна виставка із Родинного архіву Купчинських.

Світлини: Орести Лосик та Вікторії Кметь Більше фото