Відбулася XXIX Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України»

20-21 травня 2022 року на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XXIX Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України». За традицією захід організували  в рамках Всеукраїнського фестивалю науки, і уже третій рік поспіль провели конференцію у дистанційному форматі за допомогою платформи Zoom.

Урочисте відкриття наукового форуму розпочалося із вшанування пам’яті новітніх Героїв, полеглих за волю і незалежність України у війні з російською федерацією.

Учасників конференції привітав декан економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ростислав Михайлишин, який відзначив, що конференція є доброю традицією та важливою складовою наукового життя економічного факультету. Щорічно  цей науковий захід об’єднує інтелектуальну молодь, яка навчається або працює  у провідних українських та світових закладах освіти.

Понад 200 студентів, аспірантів та молодих вчених щорічно долучаються до обговорення складних соціально-економічних проблем розвитку української та світової економіки. Такі заходи забезпечують обмін досвідом та сучасними знаннями, значно посилюють дослідницьку компоненту освітнього процесу, сприяють формуванню цілісного економічного світогляду молодих науковців, згуртуванню студентської спільноти. Звертаючись до учасників конференції, декан факультету Ростислав Михайлишин побажав усім плідної праці та цікавих дискусій.

Від професорсько-викладацького колективу економічного факультету учасників конференції привітав доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Олег Підхомний. У своєму вітальному слові професор Підхомний відзначив, що студентська наукова робота є одним із найважливіших чинників підготовки висококваліфікованих фахівців з економіки та менеджменту, а велика кількість учасників конференції свідчить про зацікавленість молоді у науковій роботі. Це додає оптимізму і віри у потужний розвиток української економічної науки.

Від імені гостей конференції її учасників привітав завідувач кафедри маркетингу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Сергій Касян. Він зазначив, що уже традиційно студенти його ЗВО є активними учасниками щорічної конференції студентів, аспірантів та молодих учених на економічному факультеті Львівського університету. Нашого гостя з Дніпра приємно вразила значна кількість учасників, актуальність тематики наукових доповідей та їхній високий рівень. На думку Сергія Касяна, саме такі конференції є запорукою формування майбутнього наукового потенціалу України.

На конференцію надійшло більше 200 доповідей, у яких досліджуються актуальні проблеми розвитку української та світової економіки. Програма конференції передбачала пленарне засідання та роботу дванадцяти наукових секцій за різноманітними напрямами: економіка України; економічна теорія та бізнес-економіка; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; менеджмент та інформаційні системи у менеджменті; фінанси, банківська справа та страхування; міжнародна економіка; маркетинг; облік і оподаткування; економічна аналітика, бізнес-статистика та правове регулювання в бізнесі; банківський і страховий бізнес; економічна кібернетика; управління та експертиза товарів.

Під час пленарного засідання учасники конференції обговорили: проблеми розвитку економічної системи України в сучасних умовах; ефективність грошово-кредитного регулювання економіки країни в умовах війни та особливості ринку суверенних цінних паперів України під час російського вторгнення; роль цифрових технологій у забезпеченні функціонування фінансового сектору України в умовах війни; вплив широкомасштабної військової агресії росії на енергетичний сектор України; особливості ціноутворення та прогнозування цін на ринку нафтопродуктів України в умовах воєнного стану; проблеми функціонування та напрями підтримки малого та середнього бізнесу; формування маркетингових стратегій підприємств, а також вибір політики розподілу агропродукції в умовах війни; вплив війни в Україні на зовнішню торгівлю з країнами ЄС; особливості сучасного фінансового забезпечення та виклики антикризового фінансового управління підприємств в Україні; інноваційну модернізацію економіки держави як чинника її розвитку; особливості менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства з позиції маркетингового управління; проблеми та перспективи застосування криптовалют, їхнього обліку та оподаткування в Україні під час воєнного стану; розвиток та впровадження інновацій в банках України тощо.

Після завершення пленарного засідання доповіді та дискусії продовжилися на секційних засіданнях.