Відбулася творча зустріч з Андрієм Содоморою

6 квітня 2017 року на філософському факультеті Університету відбулась творча зустріч із письменником, перекладачем, лауреатом численних літературних премій, професором кафедри класичної філології ЛНУ ім. Івана Франка Андрієм Содоморою.

Представив гостя завідувач кафедри філософії, професор Анатолій Карась, який розповів  про вагомий внесок Андрія Содомори в українську науку: «Праця Андрія Олександровича є титанічною: переклад давньогрецьких творів Менандра, Арістофана, Софокла, Есхіла, Евріпіда, латинських творів Горація, Овідія, Лукреція, Сенеки, римських елегійних поетів. Загалом це 32 книги, обсягом близько 10 тисяч сторінок. Також професор переклав 18 книг прози, поезії та есеїстки, які в сумі містять понад 4 тисячі сторінок».

Впродовж зустрічі професор Андрій Содомора презентував присутнім авторську книгу «Афористичні етюди». Цитуючи фрагменти з книги, Андрій Олександрович заглибився у філософію, роздумуючи про поняття духовного простору, часу, праці, життєвого призначення людини тощо.

Акцентувавши увагу на вислові «Carpe diem» із Горацієвої оди до Левконеї, професор розповів про величезний світ, що стоїть за цими двома словами. «Вислів глибший, ніж ми його перекладаємо», – переконаний Андрій Содомора, адже ця проста фраза дає можливість абстрагуватись від минулого та майбутнього, вловивши прекрасний момент.

У книжці є понад 100 етюдів. Початок кожного наступного етюду висновується із попереднього. Тож цілість книги є наче невимушеною бесідою, яку започаткувала найпоширеніша серед вічних тем – тема часу. «Низку латинських сентенцій, що послужили тут заголовками для етюдів впроваджено в обіг уперше», – зазначає Андрій Содомора.

Наприкінці заходу студенти та викладачі Львівського університету мали можливість безпосередньо поспілкуватись із професором Андрієм Содоморою про античність та сучасні контексти «Афористичних етюдів», специфіку латинського перекладу у різні епохи, а також про інші праці, автором яких є Андрій Олександрович.

Світлини: Лілії Мельник Більше фото