Відбулося засідання Вченої ради Університету

3 листопада 2021 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання вже традиційно провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Першим на порядок денний було винесено питання про звіт докторантів. Проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський представив колегам звіти п’ятнадцятьох докторантів Львівського університету, з яких троє звітували за перший рік перебування в докторантурі. Так, члени Вченої ради заслухали звіти докторантів Будза Володимира Павловича (спеціальність «033 Філософія»), Ланюка Євгена Юрійовича (спеціальність «033 Філософія»), Гажевої Інни Дмитрівни (спеціальність «035 Філологія»), Назаркевича Ігоря Богдановича (спеціальність «051 Економіка»), Осадчука Ігоря Юрійовича (спеціальність «052 Політологія»), Барабаш Наталії Петрівни (спеціальність «081 Право»), Ригіної Олени Михайлівни (спеціальність «081 Право»), Цікала Володимира Ігоровича (спеціальність «081 Право»), Дикого Ігоря Васильовича (спеціальність «091 Біологія»), Шидловського Ігоря Віталійовича (спеціальність «091 Біологія»), Мороза Миколу Володимировича (спеціальність «102 Хімія»), Антоненко Юлії Михайлівни (спеціальність «035 Філологія»), Войтович Людмили Мирославівни (спеціальність «072 Фінанси»), Гачкової Галини Ярославівни (спеціальність «091 Біологія»).

Крім того, Роман Євгенович представив членам Вченої ради питання про попередню експертизу дисертаційних робіт, а також затвердження складу спеціалізованих рад для разового захисту дисертаційних робіт.

Надалі члени Вченої ради розглянули питання щодо внесення змін до кошторису Університету, яке ініціював Студентський уряд. Питання представив голова Студентського уряду Університету Олексій Каленіченко.

Вчена рада також затвердила Положення про порядок планування, розподілу і реалізації книжково-журнальних видань Львівського національного університету імені Івана Франка, яке презентував проректор Роман Гладишевський. За словами Романа Євгеновича, це Положення визначає порядок формування Плану книжково-журнальних видань Видавництвом Львівського університету імені Івана Франка, вимоги до оформлення рукописів, порядок виплати авторської винагороди, а також передання виготовлених книжково-журнальних видань у підрозділи Університету. Окрім того, Положення визначає порядок надання навчальній, науковій та іншій літературі, яка запланована до використання в освітньо-науковому процесі Університету, рекомендації до опублікування у Видавництві Університету й інших видавництвах.

На затвердження Вченої ради було винесено і Положення про Відділ організаційно-інформаційного забезпечення діяльності Ректорату, Вченої ради Університету, проведення загальноуніверситетських заходів Львівського національного університету імені Івана Франка, яке представив Ректор Університету Володимир Мельник. Володимир Петрович зазначив, що основним завданнями Відділу буде організація та проведення загальноуніверситетських заходів, конференцій, Конференції трудового колективу та організаційно-аналітичний супровід роботи Ректорату і Вченої ради Університету.

Зі змінами до Положення про Мотиваційний фонд Львівського національного університету імені Івана Франка виступили проректор з наукової роботи Роман Гладишевський та голова Первинної профспілкової організації працівників Юліан Бек. Натомість перший проректор Андрій Гукалюк виніс на розгляд Вченої ради проєкт змін до Положення про стипендіальні комісії Львівського національного університету імені Івана Франка. На завершення Вчена рада також рекомендувала до друку наукові праці вчених Університету.

Підсумовуючи, Ректор Університету професор Володимир Мельник зазначив, що відсоток вакцинованих працівників і студентів Університету щоденно збільшується, проте, зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в державі, з 30 жовтня в Університеті встановлено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. Володимир Петрович також закликав керівників структурних підрозділів проводити усі заходи в онлайн-форматі, при можливості забезпечити гнучкий режим роботи для працівників, посадові обов’язки яких це дозволяють, і ретельно стежити за своїм здоров’ям.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото