Відбулося засідання франкознавчого семінару «Перехресні стежки»

27 березня 2018 року в Інституті франкознавства відбулося чергове засідання семінару «Перехресні стежки», на якому викладач Рівненського державного гуманітарного університету Ольга Шостак виголосила доповідь на тему «Еміграційний текст Івана Франка як літературознавча проблема».

Рівненська дослідниця вивчає складну культурологічну проблематику, як-от: мілітарні міфи, тема воєнної і геноцидної травми, пам’яті та покаяння в літературі. Цей дослідницький досвід вона спроектувала на висвітлення історичних і психологічних, поетикальних і геополітичних аспектів еміграційного тексту, який у творчості Івана Франка тематично і жанрово розгалужений: навколо центрального ліро-епічного циклу «До Бразилії» концентруються твори інших жанрів, зокрема оповідання («Батьківщина», «Сойчине крило»).

Зацікавлення учасників семінару викликав термінологічний інструментарій, який застосувала доповідачка (надтекст і субтекст, ядерний / периферійний текст, топіка й риторика тощо). Участь у дискусії з цього приводу взяли професори Богдана Криса, Лариса Бондар, Михайло Гнатюк та інші присутні, в тому числі і студенти-магістранти.

Учасники розмови дійшли спільної думки, що цілком виправданим і необхідним є інтердисциплінарний підхід до такої складної теми, болючої за Франкових часів і не менш важливої у сьогоднішньому світі, який став глобалізованим і набагато комфортнішим, але людина в ньому й далі часто почувається незахищеною і змушена шукати кращої долі за межами батьківщини.

Світлини: Ігоря Полянського Більше фото