Відбувся IV міжнародний воркшоп «Дисциплінарні виклики у сфері європейської інтеграції: досвід пост-соціалістичних країн»

19 липня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся IV міжнародний воркшоп «Дисциплінарні виклики у сфері європейської інтеграції: досвід пост-соціалістичних країн» у рамках реалізації проєкту 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР З ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ, головним завданням якого стало обговорення дисциплінарних викликів для європейських студій в Україні і у постсоціалістичному просторі, а також досвіду реалізації проєктів у сфері європейських студій в Україні.

Керівниця проєкту, завідувачка Центру Оксана Головко-Гавришева охарактеризувала основні напрями його досліджень та діяльності. Менеджер напряму Жана Моне Національного Еразмус+ Офісу в Україні Петро Крайнік охарактеризував практику програми  і дисципліни, які отримують підтримку в рамках європейських студій. Завідувачка Інформаційного Центру ЄС, завідувачка кафедри європейських та регіональних та студій факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка Наталія Антонюк охарактеризувала мережі ЄС в Україні та діяльність Інформаційного Центру ЄС, його завдання для сприяння мережуванню і міждисциплінарній співпраці у сфері європейської інтеграції. Старша наукова співробітниця Центру досконалості імені Жана Моне ЛНУ ім. Івана Франка, доцентка кафедри європейських та регіональних студій Оксана Краєвська представила бакалаврську програму «Європеїстика» та магістерську програму «Європейські студії»  факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка, які Університет напрацював у відповідь на зростання потреби у фахівцях з різних аспектів європейської інтеграції в Україні. Доцентка кафедри фінансового менеджменту факультету управління фінансами та бізнесу, координаторка проєкту напряму Жана Моне 620957-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України» Ольга Сич наголосила на міждисциплінарності як особливій характеристиці європейських студій, завдяки якій можливим стає вивчення європейського досвіду з ревіталізації територій. Доцент кафедри економіки та публічного управління факультету управління фінансами та бізнесу, старший науковий співробітник Центру досконалості Жана Моне Василь Зеленко представив новий проєкт кафедри економіки та публічного управління, присвячений питанням управління сталим розвитком у процесі європейської інтеграції. Керівниця Національного Еразмус+ Офісу Світлана Шитікова наголосила на ролі дисциплінарних підходів до вирішення комплексних питань європейської інтеграції України і потребі формування і мережування Центрів досконалості імені Жана Моне для забезпечення поступу в питаннях членства України в ЄС і якісного академічного супроводу приєднання України до ЄС у поєднанні із питаннями повоєнної відбудови країни.