Відбувся воркшоп «Третя місія університетів: виклики та європейські перспективи»

В рамках реалізації проєкту ЄС  Еразмус+ «Посилення співпраці між університетами і громадами (UNICOM)» 10-12 липня 2023 року в онлайн-форматі відбувся воркшоп «Третя місія університетів: виклики та європейські перспективи». Організаторами вокшопу була команда виконавців проєкту Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом академічного координатора проєкту – доцентки кафедри європейського права факультету міжнародних відносин, завідувачки Центру досконалості імені Жана Моне Оксани Головко-Гавришевої, адміністративного координатора проєкту,  доцентки кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин, старшого наукового співробітника Центру досконалості імені Жана Моне Оксани Краєвської та доцентки кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної освіти Ольги Столярик разом з координаторами проєкту професором Гуідо Аморетті та професором Діаною Спулберг з Університету м. Генуя.

До заходу долучилися представники європейських партнерських університетів, зокрема з Університету м. Генуя (Італія), Латвійського університету (Латвія), Бернського університету прикладних наук (Швейцарія), Клузького університету імені Бабеша-Бойя (Румунія), Ради з акредитації і підприємницької діяльності університетів (Німеччина) та українських ЗВО: Інституту вищої освіти Національної академії наук України, Луцького національного технічного університету, Донецького державного університету внутрішніх справ, Сумського національного аграрного університету, Українського державного університету імені Драгоманова, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Національного медичного університету імені Пирогова, Харківського університету внутрішніх справ, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця та Державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

З вітальним словом до учасників воркшопу звернулася керівниця Національного Еразмус+ Офісу в Україні Світлана Шитікова, яка розповіла про вплив міжнародного співробітництва та залучення до третьої місії університетів. Проректор Університету м. Генуя Фабріціо Бененте  ознайомив з аспектами реалізації третьої місії університетів і, зокрема, розповів про соціальну, культурну та екологічну місію Університету м. Генуя. Заступник Міністра освіти України Михайло Винницький акцентував на ролі третьоі місії університетів у часи турбулентності. Заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Наталія Стукало детально розповіла про важливість забезпечення якості вищої освіти у воєнний і післявоєнний час. Представниця Національного агентства кваліфікації Тетяна Семигіна виступила з доповіддю про синхронізацію між університетами, професіями та професійними кваліфікаціями. Керівниця патронатної служби Міністерства соціальної політики України Юлія Кокоячук окреслила напрями співпраці і залучення університетів до вирішення соціальних проблем громад у повоєнний час.

Представники українських ЗВО поділилися досвідом реалізації третьої місії університету. Зокрема, представниця Інституту вищої освіти Національної академії освіти України Олена Оржель розповіла про переосмислення ролі українських університетів і їх стійкість у післявоєнній Україні. Проректор Луцького національного технічного університету Надія Ковальчук окреслила освітній фронт університету. Представниця Львівського національного університету імені Івана Франка Маріанна Гладиш ознайомила з освітньою, науковою та гуманітарною діяльністю Університету від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, керівниця відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом ЛНУ ім. Івана Франка Ірина Сновидович поділилася досвідом формування підприємницьких компетентностей у молоді в Університеті.

Учасники воркшопу обговорили стратегічне планування зеленого оздоровлення сільських громад, взаємозв’язок між університетами та підприємництвом крізь об’єктив практики третьої місії, та вплив університетів на соціально-економічний розвиток громад.

Третій день воркшопу був присвячений питанням стратегічного планування науково-дослідної діяльності в рамках проєкту UNICOM, планування оцінки якості проєкту з особливою увагою до третьої місії ЗВО та підведенню підсумків рекомендацій за результатами воркшопу. У заході взяли участь понад представники ЗВО з усіх регіонів України, що засвідчує актуальність тематики як для університетів, так і для громад.