Відбувся X Міжнародний форум щодо практики Європейського суду з прав людини

1-2 грудня 2021 року відбувся X Міжнародний форум щодо практики Європейського суду з прав людини. Вже традиційний захід організував Львівський національний університет імені Івана Франка спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Верховним Судом та Національною школою суддів України. Зважаючи на карантинні обмеження, подія відбувалась у дистанційному форматі.

Проведений Форум є ювілейним, десятим, та відбувається щороку на базі Львівського університету. Участь у Форумі взяли викладачі юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, судді Європейського суду з прав людини, судді Верховного Суду, представники центральних органів влади, інших закладів освіти, громадські діячі.

З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з міжнародної співпраці Львівського університету Сергій Різник, який наголосив на тому, що день відкриття Форуму збігається із 30-ю річницею Всеукраїнського референдуму, на якому наш народ підтвердив прагнення жити в незалежній державі. «Я переконаний, що на сучасному історичному етапі український народ як політична нація завершує тривалий період базової самоідентифікації та становлення. Приємно, що однією із притаманних характеристик цього історичного моменту є визнання абсолютною більшістю українців і політикуму правових цінностей Західної цивілізації у поєднанні із національними. В цьому контексті роль Європейського суду з прав людини є надзвичайно важливою. Тож, наша подія дуже символічно розпочинається 1 грудня», – зазначив Сергій Різник, підкреслив важливість та цінність проведення Форуму і побажав учасникам ефективної роботи та плідної праці.

До вітального слова також були запрошені Координаторка програм ОБСЄ в Україні Карін Рьольке, Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко, Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, керівниця відділу Управління програм співробітництва Департаменту впровадження прав людини, правосуддя та стандартів правового співробітництва Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Марьяна Кіко.

Надалі подія продовжилась у форматі доповідей та дискусій. Зокрема, під час Форуму зі своїми напрацюваннями та ідеями виступили викладачі Львівського університету: професор кафедри конституційного права Сергій Різник, професор кафедри теорії та філософії права, академік Національної академії правових наук України Петро Рабінович, професорка кафедри конституційного права Олена Бориславська та доцентка кафедри кримінального права та кримінології Ольга Денькович.

Під час Форуму відбулись обговорення питання запровадження конструктивного діалогу між Конституційним Судом України та Європейським судом з прав людини, конвенційної та конституційної юрисдикцій. Учасники дискутували про динаміку кримінального закону України під впливом практики Європейського суду з прав людини, виконання рішень Європейського суду з прав людини, питання впливу COVID-19 на права людини тощо.

Із відеозаписом Форуму можна ознайомитися за посиланням.