Відкритий діалог Ректора Володимира Мельника зі студентами Університету

Студенти спільно з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником обговорили актуальні питання, пов’язані з навчально-виховним процесом, академічною мобільністю і соціальним забезпеченням, під час зустрічі, що відбулась 16 грудня 2015 року в Актовій залі.

Ректор Університету розповів студентам про ті зміни, які відбудуться в навчальному процесі у зв’язку з новим Переліком галузей знань і спеціальностей, який цьогоріч затвердив Уряд України.

«З нового навчального року вже буде використовуватись нова номенклатура галузей знань і спеціальностей. Це не перша спроба переглянути перелік спеціальностей в Україні. Раніше він теж змінювався. Загальна тенденція: зробити перелік спеціальностей подібним до того, який існує в країнах Європи», – зазначив Володимир Мельник і пояснив, що в організації навчального процесу основний акцент буде зроблено на прикладну складову підготовки фахівця.

Відтак, Університет у співпраці з роботодавцями готуватиме високопрофесійні кадри за спеціальностями, затребуваними на ринку праці. Йдеться про відкриття нових спеціалізацій, створення й оновлення навчальних програм.

Підготовка професіоналів високого рівня, на думку Ректора Університету, передбачає не лише активність студента в науковій та навчальній діяльності, а й мобільність і бажання вдосконалювати свої знання та навички. Тож неодмінною складовою фахової підготовки має бути й іноземний досвід, навчання у провідних університетах Європи та світу.

Однак для організації академічних обмінів і мобільності студентської молоді необхідний певний рівень знання іноземних мов.

«Наша стратегічна мета – підготовка конкурентоспроможного фахівця та розширення спектра його професійних компетенцій, а це, своєю чергою,  передбачає академічну мобільність студентства, зокрема можливості навчання або підвищення освітнього рівня в різних європейських ВНЗ», – наголосив професор Володимир Мельник і додав, що Університет співпрацює із понад 120 науковими й освітніми інституціями світу.

Ректор поінформував студентів про впровадження у Львівському університеті нової Концепції викладання іноземних мов за професійним спрямуванням, основаної на рівневому принципі викладання іноземних мов (від А1 до С2), практичною метою впровадження якої є розвиток і вдосконалення міжкультурної комунікативної компетенції студентів, що в кінцевому результаті підтверджуватиметься успішним складанням кваліфікаційного іспиту (Cambridge Language Assessment).

Акцентуючи увагу на ключових питаннях навчального процесу, Ректор зауважив, що, більшу частину вибіркових дисциплін мають складати фахові дисципліни, решту – суспільно-гуманітарні.

У діалозі Ректора зі студентами йшлося про різні аспекти діяльності Університету. Студенти висловили свої зауваження та пропозиції щодо моніторингу якості викладання дисциплін, налагодження безперебійної роботи WiFi-мережі в усіх корпусах Університету, роботи університетської їдальні та буфетів, умов проживання в гуртожитках.

Ректор Володимир Мельник радо відповів на запитання студентів і розповів про заплановані ремонтні роботи в гуртожитках, про реалізацію проекту зі забезпечення цілодобового водопостачання в Студентському містечку, а також про шляхи вирішення проблеми з поселенням студентів у гуртожитки.

На завершення зустрічі, Ректор Університету закликав студентів до діалогу й висловив свою готовність спілкуватися з молодими людьми у різних форматах, у тому числі й через соціальні мережі. Володимир Петрович нагадав, що на час сесії в Університеті традиційно працює «Телефон довіри».

У зустрічі Ректора зі студентською молоддю також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, заступники деканів факультетів і директорів коледжів, голова Студентського уряду Ярослав Ткач, голова Профспілкового комітету студентів Андрій Білинський, директор Студентського містечка Роман Березюк і керівник Студентського відділу Любомира Мандзій.