В Університеті відкрили пам’ятну дошку Володимиру Савицькому

На факультеті електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки професору Володимиру Григоровичу Савицькому – видатному вченому в галузі хімії і фізики, який присвятив значну частину свого життя науці.

Завідувач кафедри радіоелектроніки і комп’ютерних систем, професор Любомир Монастирський розповів про основні віхи біографії видатного вченого-фізика Володимира Савицького. За його словами, саме у Львівському університеті професор Савицький пройшов шлях від студента до видатного вченого, провів низку наукових досліджень у галузі хімії та фізики і став лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки.

Володимир Савицький активно співпрацював з іноземними вченими, здійснював науково-педагогічну діяльність на фізичному факультеті, був керівником Інституту прикладної фізики. Продовжуючи традиції академічного спілкування, налагоджував контакти і з українськими університетами-партнерами – Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Дрогобицьким педагогічним університетом імені Івана Франка.

Професор Володимир Савицький видав 300 праць. Під його керівництвом захищено понад 20 кандидатських дисертацій та одна докторська.

Своїми спогадами про відомого вченого поділилися також його колеги та вихованці – науковці Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного університету «Львівська політехніка». За їхніми словами, Володимир Савицький був унікальною особистістю, працьовитим і нестандартним вченим, який завдяки своєму науковому таланту й викладацькому хисту умів гуртувати довкола себе людей і, щонайголовніше, мотивувати їх до такої ж невтомної і самовідданої праці.

Меморіальну дошку розмістили у вестибюлі факультету електроніки (вул. Драгоманова, 50).

Зазначимо, що сьогодні, 18 грудня 2015 року, минає 17 років від дня смерті Володимира Савицького.