Цікавий світ Львівського університету

Навчання – це не лише лекції, семінари і сесії. Це набагато більше! Аби студенти могли більше дізнатися про рідний Університет та розширити свій кругозір Студентський відділ започаткував серію пізнавальних екскурсійних турів університетськими музеями, науковими центрами, астрономічною обсерваторією та бібліотекою.

Під час екскурсій студенти мають нагоду подивитися на небесні світила в Астрономічній обсерваторії, оглянути багату колекцію самоцвітів у Мінералогічному музеї, ознайомитись із 170 тисячами зразків світової фауни в Зоологічному музеї, подивитись на дію рідкого азоту, температура якого становить майже -200 градусів за Цельсієм у Центрі низькотемпературних досліджень, і ще багато іншого.

Перша екскурсія відбулася 9 грудня 2015 року в Центрі низькотемпературних досліджень. Тут студентам, переважно гуманітаріям, продемонстрували досліди з рідким азотом. Незабутні враження також подарували науковці центру, дозволивши учасникам екскурсії подихати гелієм, який, як відомо, спричиняє зміну голосу до невпізнання. Також працівники лабораторії відкрили студентам секрети створення сценічного «диму» і показали, що атоми срібла під мікроскопом схожі на папороть.

Не менш цікавими були відвідини Астрономічної обсерваторії Університету, де студенти дізналися про історію створення обсерваторії. У день, коли небо було безхмарним, екскурсія обсерваторією набула науково-популярного значення, адже за допомогою професійних приладів усі учасники екскурсії змогли побачили Місяць у першій чверті («молодий Місяць»), а також спостерігати за сузір’ям Північної півкулі неба Кассіопе́я, яке має близько 150 зір, розміщених у смузі Чумацького Шляху. Чудово виглядала й Туманність Андромеди — найближча до Чумацького Шляху галактика, яка перебуває на відстані 2,52 млн. світлових років.

Неповторні враження молодим людям подарувала й мандрівка в Мінералогічний музей, де особливу атмосферу створює величезна колекція каміння, самоцвітів і мінералів. Природні породи тут, за словами учасників екскурсії, виблискують усіма кольорами веселки. Зокрема дівчата дізналися багато про дорогоцінне каміння: що червоні коралові коралі не справжні, бо зроблені з перетертого порошку і пофарбовані, адже справжній корал блідорожевого кольору і в натуральному вигляді він не продається.

Колекція метеоритів, яка є у музеї, доповнює атмосферу величної загадковості. Як зазначають учасники екскурсії, справжнім дивом є каміння, яке росте, має вигляд цвітіння, різну твердість і може використовуватись для різноманітних потреб: одні мінерали ми вживаємо, іншими себе прикрашаємо, а ще іншими облаштовуємо домівку й вимощуємо бруківку на вулиці.

Запам’ятався студентам і Зоологічний музей Університету. Так, працівник музею Іван Комарницький розповів про безліч цікавинок із життя тварин. Студенти довідалися, що жирафи через свою довгу шию мусять бути повільними, бо надто швидко опустивши голову, можуть втратити свідомість, а на скелетах верблюдів немає горбів, бо горби складаються із жирових відкладень і не мають кістяка. Також студенти почули розповідь про зникнення популяції «морської корови», яку задля поповнення харчів біля Командорських островів винищили російські мореплавці протягом 1762-1763 років, про пінгвінів-злодіїв, які для свого гнізда крадуть камінці в сусідів. «Ми зробили висновок, що цей музей треба відвідати кілька разів, аби запам’ятати інформацію про види, харчування, місцевість проживання й особливості виживання окремих тварин», – розповідають організатори екскурсії.

Ознайомлення з експонатами музеїв на час сесії призупинено, проте вже в лютому Студентський відділ обіцяє відновити пізнавальні екскурсії. Усіх, хто виявить ініціативу й бажання взяти участь у відвідинах цікавих місць Львівського національного університету імені Івана Франка, організатори просять звертатися у Студентський відділ (ауд. 225) чи писати на електронну адресу studviddil.lnu@gmail.com або телефонувати за вказаними номерами: 0989095348, 0932692322, 239-42-61.

Більше фото