VII Школа молодих науковців «Рентгенівська дифракція: метод монокристалу»

Кафедра неорганічної хімії Львівського національного університету
імені Івана Франка вкотре зібрала чималу кількість науковців. 70 представників з 12 закладів вищої освіти та академічних інститутів України стали учасниками VII Школи молодих науковців «Рентгенівська дифракція: метод монокристалу», відкриття якої відбулося 20 вересня 2019 року за підтримки Міжнародного центру дифракційних даних – International Centre for Diffraction Data (США) та Науково-консультаційної компанії «Структура-властивості» (м. Львів).

Організаторами Школи є ЛНУ ім. Івана Франка, Західний науковий центр НАН України та МОН України і Комітет кристалографів України.

Урочисте відкриття Школи розпочалося привітанням голови оргкомітету проректора з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, професора
Романа Гладишевського. Вчений зазначив, що тематика школи незмінно відповідає сучасним трендам науки, зокрема в царині експериментальних розробок і програмного забезпечення. У своєму виступі
Роман Гладишевський також згадав про провідних вчених з різних країн, які впродовж попередніх років долучалися до проведення Школи.

До привітального слова долучився і декан хімічного факультету Григорій Дмитрів. Він відзначив, що освітній процес у Львівському університеті нерозривно пов’язаний з науковою діяльністю студентів. Це має позитивний вплив на формування студентів як майбутніх науковців. Свій виступ декан завершив побажаннями отримати хороші враження і заряд позитивної енергії від наукових дискусій і стародавнього міста.

Лекційний курс розпочав професор Петер Завалій з Мерілендського університету (США) лекцією на тему «Сучасні методи розшифровки кристалічної структури: загальні принципи та проблеми».

Наступну лекцію на тему «Інструментальні методи одержання дифракційної картини від монокристалу» прочитав провідний науковий співробітник Лев Аксельруд із ЛНУ ім. Івана Франка.

До програми першого дня Школи увійшли і майстер-класи: «Рентгенівський фазовий та структурний аналіз» (Павло Демченко), «Розшифровка нецентросиметричної структури інверсійного двійника. Уточнення структури obverse/reverse двійника» (Юрій Проць) та «Розшифровка структури інтеркалята CuxNbSe2» (Лев Аксельруд).

Перший день проведення VII Школи молодих науковців завершився товариською зустріччю. Учасники Школи мали можливість познайомитись один з одним, поділитися науковими інтересами та поспілкуватися на наукові теми. Особливу атмосферу зустрічі створив виступ італійського співака і композитора Альфонсо Олівера.

Другий день проведення Школи розпочався лекцією провідного науковця Інституту хімічної фізики твердого тіла Товариства Макса Планка (Німеччина) Юрія Проця на тему «Двійникування, кілька прикладів з практики».

Провідний науковий співробітник Лев Аксельруд прочитав другу частину лекції «Інструментальні методи одержання дифракційної картини від монокристалу».

Учасники також відвідали майстер-класи.

На завершення VII Школи молодих науковців «Рентгенівська дифракція: метод монокристалу» з її підсумками виступив голова оргкомітету Роман Гладишевський. Два дні проведення Школи професор назвав цікавими та насиченими і побажав щасливої дороги додому приїжджим учасникам, подякував лекторам та оргкомітету.

Декан хімічного факультету Львівського університету
Григорій Дмитрів запросив учасників Школи на майбутні форуми, які відбуватимуться на хімічному факультеті.

Всім, хто взяв участь у VII Школі молодих науковців «Рентгенівська дифракція: метод монокристалу», було вручено сертифікат про участь та сертифікат від одного зі спонсорів Школи – International Centre for Diffraction Data.

Більше фото