Вітання з нагоди Дня Науки в Україні!

Дорогі колеги!

Щиро вітаю Вас із Днем Науки в Україні!

Динамічний розвиток світу ставить перед людством все нові виклики, а безпринципне  вторгнення російської федерації на територію України змушує кожного з нас об’єднуватися у прагненні зміцнити обороноздатність нашої держави, врятувати людські життя і здобути перемогу у війні з окупантом, у боротьбі з варварством.

Жодна агресія, якою б жорстокою та підлою вона не була, не спроможна перемогти основоположні принципи та цінності науки – прагнення пізнавати, змінювати світ на краще, розвиватися та удосконалюватися. Тому, незважаючи на усі небезпеки, пов’язані з війною, пандемією та іншими викликами сучасності, вчені й надалі активно працюють над запобіганням загрозам та подоланням наслідків негативних процесів. Невидима щоденна праця науковців стоїть за лікуванням хвороб, створенням високих технологій, подоланням наслідків екологічних катастроф, боротьбою зі стихійними лихами, відповідями  на енергетичні кризи та економічні потрясіння.

Проте зараз найважливішим завданням кожного вченого в Україні є боротьба з російським окупантом та наслідками війни. І мені вкрай приємно, що науковці Львівського університету інтенсифікували свою працю над темами  подвійного призначення та дослідженнями, спрямованими на відновлення економічного, соціального, технологічного потенціалу України.

Так, дослідники Університету зараз активно працюють над сімдесятьма проєктами, які фінансуються з державного бюджету, міжнародними грантами, а також Програмою сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку Львівщини. Вчені Університету розробляють синтез нових надтвердих керамічних композитів з боридами та силіцидами металів, досліджують біотехнологічний та фармакологічний потенціал нового антимікобактерійного антибіотика, розробляють програми засобів інформаційної безпеки. Також науковці Львівського університету продовжують досліджувати міську зелену та блакитну інфраструктури на Сході та Заході Європи, працюють над розвитком біоекономіки західного регіону України, досліджують просторові межі українського світу в контексті комплексу уявлень та їхньої реалізації в ранньомодерній Україні та реалізовують низку інших важливих для нашої країни проєктів.

Такий широкий спектр тем доводить, що науковці Львівського університету не лише докладають усіх зусиль задля наближення перемоги України у боротьбі з підступним ворогом, а й працюють для того, аби після перемоги ми усі жили у кращому, безпечнішому та успішнішому суспільстві.

Дякую кожному з Вас за працю і з нагоди Дня Науки бажаю всім міцного здоров’я, натхнення до нових звершень та відкриттів! Переконаний, що героїзм наших Збройних Сил, консолідація суспільства та науковий поступ у найближчому часі дозволять нам провадити свої дослідження, навчатися та навчати у мирній і безпечній Україні.