Львівський національний університет імені Івана Франка

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України

Наукове Товариство ім. Шевченка

Всеукраїнська наукова конференція

«За український університет у Львові!» – до 100-річчя Українського таємного університету.

23 червня 2021 р.

Початок о 10.00 год

Засідання відбувається на платформі ZOOM

Організаційний комітет:

Голова організаційного комітету – Ректор Університету Володимир Мельник;

Заступник голови оргкомітету – Володимир Качмар, проректор ЛНУ імені Івана Франка;

Заступник голови оргкомітету – Степан Качараба, декан історичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

Члени оргкомітету:

Ігор Соляр – директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України;

Степан Гелей – заступник голови Наукового Товариства ім. Шевченка;

Олексій Сухий – завідувач кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка;

Марія Толуб’як – секретар оргкомітету, лаборант кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка.

Вітальне слово

Ректор Львівського університету, член-кор. НАН України, доктор філософських наук, професор Володимир Мельник.

Модератор наукової конференції

Декан історичного факультету Львівського університету, доктор історичних наук, професор Степан Качараба .

Технічний організатор конференції

Ганна-Меланія Тичка, кандидат історичних наук  .

Виступи до 12 хвилин; участь в дискусії – до 3-х хвилин

Пленарне засідання:

1. Українці у Львівському університеті на зламі ХІХ – ХХ ст. – доц. Володимир Качмар, проректор ЛНУ імені Івана Франка.
  2. Ставлення українських партій Галичини до проблеми Українського таємного університету – проф. Ігор Соляр, директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України .
  3. Львівський університет на початку ХХ ст.: освітній процес та наукові школи – проф. Олексій Сухий, завідувач кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка.
  4. Український таємний університет у Львові в 1921-1925 рр.: між освітою та політикою – доц. Мар’ян Мудрий, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка.
  5. Діяльність професорів Українського таємного університету в щоденниках Мирона Кордуби – доц. Олег Павлишин, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка.
  6. Народознавчі студії Українського університету у Львові – доц. Роман Тарнавський, доктор історичних наук, доцент кафедри етнології ЛНУ імені Івана Франка.
  7. Український таємний університет в матеріалах музею Львівського університету – канд. іст. наук Юрій Гудима, директор музею Львівського національного університету імені Івана Франка.

Дискусійна платформа:  Андрій Заяць,  Богдан Гудь,  Віктор Голубко,  Володимир Качмар, Галина Боднар, Зоя Баран,Ігор Підкова,Ігор Соляр, Ірина Орлевич, Костянтин Кондратюк,  Леонід Зашкільняк, Леонтій Войтович,  Мар’ян Лозинський, Мар’ян Мудрий, Оксана Пасіцька, Оксана Руда,  Олег Павлишин, Тарас Самборський, Олександра Стасюк, Олексій Сухий, Ольга Щодра,  Роман Сілецький, Степан Гелей, Степан Качараба, Юрій Гудима.

Підсумки конференції.

Долучитися можна за посиланням