За остаточними підсумками ЛНУ ім. Івана Франка – рекордсмен за кількістю поданих заяв від абітурієнтів

2 серпня 2015 року завершився прийом документів від абітурієнтів, які вступають у вищі навчальні заклади на основі повної загальної середньої освіти та подають для вступу результати зовнішнього незалежного оцінювання. Загалом у Єдиній державній електронній базі з питань освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра зареєстровано 1 838 530 заяв.

Львівський національний університет імені Івана Франка з перших днів вступної кампанії утвердив статус найпопулярнішого вищого навчального закладу України. Загалом до Університету подано 55 370 заяв.

 

Рейтинг ВНЗ за кількістю поданих заяв

(за освітньо-кваліфікаційними рівнями  молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра):

  1. Львівський національний університет імені Івана Франка – 55370 заяв
  2. Національний університет «Львівська політехніка» – 50210 заяв
  3. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 49050 заяв
  4. Національний авіаційний університет – 31 940 заяв
  5. Київський національний торговельно-економічний університет  – 30 720 заяв
  6. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова – 29 550 заяв
  7. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» – 26 850 заяв
  8. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 25 220  заяв
  9. Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» – 24 390 заяв
  10. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара – 22 300 заяв.

Рейтинговий список вступників, які вступають до ВНЗ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра і магістра, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення буде оприлюднено не пізніше 12.00 6 серпня.

Вступники повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 18.00 10 серпня.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за державним замовленням відбудеться не пізніше 12.00 11 серпня.

Особливістю цієї вступної кампанії є те, що понад 73% заяв подано в електронній формі, що, за словами відповідального секретаря Приймальної комісії ЛНУ ім. Івана Франка Богдана Стельмаховича, повністю зняло всі проблеми з чергами під час прийому заяв.

Географія вступників, які обрали Львівський національний університет імені Івана Франка, досить широка. Відзначимо, що найбільшою популярністю Львівський університет користується на Західній Україні: цьогоріч найбільше заяв зареєстровано від вступників, які представляють Львівщину, Івано-Франківщину, Хмельниччину, Тернопільщину, Рівненщину та Волинь. Утім, сталою тенденцією останніх двох років є динамічне зростання популярності Львівського університету серед вступників зі сходу, півдня і центру нашої країни. Зокрема, кількість поданих заяв від абітурієнтів із південно-східних областей сягнула понад 5 тисяч, зокрема й від вступників із Криму. До прикладу, у 2012-2013 роках охочі стати студентами ЛНУ ім. Івана Франка подавали в середньому 2-2,5 тисячі заяв.

Значний відсоток вступників із Центральної України, зокрема з Вінницької та Черкаської областей і Житомирщини, також обирають Львівський університет. Прикметно, що з кожним роком наш Університет щораз більшою популярністю користується й у столиці та на Київщині.    

 «Це вже другий рік Львівський університет посідає перше місце за кількістю поданих заяв. І можу сказати, що цьогоріч удвічі більше маємо заяв із Донецька, Луганська і південних областей порівняно з минулими роками. Я вважаю, що це є не тільки свідченням великої довіри до нашого Університету, але й свідченням того, що Львів вважають гостинним і спокійним містом», —зазначає Ректор  Володимир Мельник.

Встановивши абсолютний рекорд в Україні за кількістю поданих заяв до одного університету, у провідному виші нашої держави суттєво збільшився конкурс на окремі напрями. Так, на одне бюджетне місце на факультеті журналістики, факультеті іноземних мов, філологічному та філософському факультетах претендує 40-60 вступників, а на деяких напрямах факультету міжнародних відносин і географічного факультету ця цифра перевищує сто осіб на місце.

Утім для тих, хто не зможе вступити на бюджетну форму навчання, Львівський університет також залишається цілком доступним, оскільки платна форма навчання є стало невисокою порівняно зі столичними ВНЗ. Зокрема, цього року, попри активні інфляційні процеси в країні, вартість навчання збільшилася в цілому до 10%. Прикметно, що найменше зросла оплата на найдорожчих факультетах: юридичному, міжнародних відносинах, економічному й інших.

«Навчання подорожчало, тому що так вимагає законодавство. Але, якщо рівень інфляції становив 24,9%, то ми підняли вартість навчання в середньому на 1-10% – залежно від напряму. Це приблизно від 100 до 500 гривень», – говорить Ректор Університету, професор Володимир Мельник.

Загалом вартість навчання у Львівському університеті на різних спеціальностях коливається від 5 623 гривень до 18 100 гривень.

 

Рейтинг вартості навчання для здобуття ОКР «бакалавр»

  1. Міжнародне право (факультет міжнародних відносин), правознавство (юридичний факультет) – 18 100
  2. Міжнародні економічні відносини; міжнародна інформація; країнознавство; міжнародний бізнес, міжнародні відносини (факультет міжнародних відносин), міжнародна економіка (економічний факультет), англійська мова та література; переклад англо-український (факультет іноземних мов) – 16 342
  3. Біологія (біологічний факультет); німецька, переклад німецько-український; французька, іспанська, латинська-старогрецька, грецька мова та література на (базі англійської та німецької мов) (факультет іноземних мов); японська мова та література; арабська мова та література; китайська мова і література, турецька мова та література (філологічний факультет), психологія (філософський факультет) – 11 422
  4. Фінанси і кредит (економічний факультет) – 11 246
  5. Туризм (географічний факультет); журналістика (факультет журналістики); облік і аудит; економіка підприємства; менеджмент; економічна теорія (економічний факультет) – 10 192
  6. Філософія; політологія; культурологія (філософський факультет) – 7 732
  • Екологія,охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування (біологічний, географічний і геологічний факультети)
  • Географія (географічний факультет)
  • Економічна кібернетика; прикладна статистика; маркетинг (економічний факультет)
  • Українська мова та література; російська мова та література; польська мова та література; болгарська мова та література; хорватська мова та література; чеська мова та література; словенська мова та література (філологічний факультет)
  • Комп’ютерні науки (факультет електроніки)
  • Історія; соціологія; архівознавство; етнологія; археологія (історичний факультет)
  • Театральне мистецтво; музичне мистецтво; хореографія; книгознавство, бібліотекарство і бібліографія (факультет культури і мистецтв)
  • Дошкільна освіта; корекційна освіта (логопедія, олігофренопедагогіка); початкова освіта; соціальна педагогіка;
  • Прикладна математика; системний аналіз; інформатика (факультет прикладної математики та інформатики)
  1. Статистика (механіко-математичний факультет); астрономія (фізичний факультет) – 6 326
  2. Фізика; прикладна фізика (фізичний факультет); математика; механіка; (механіко-математичний факультет); геологія (геологічний факультет); мікро-наноелектроніка (факультет електроніки); хімія (хімічний факультет) – 5 623.

Коледжі: Правничий коледж (правознавство) – 7 980; Природничий коледж (усі спеціальності) – 3 406; Педагогічний коледж (діловодство – 4 107, початкова освіта; соціальна педагогіка; дошкільна освіта – 5 245) 

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) має відбутися не пізніше 17 серпня 2015 року.