Засідання урочистої Вченої ради з нагоди початку нового навчального року

1 вересня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась урочиста Вчена рада з нагоди початку нового 2015-2016 навчального року.

Під час засідання Ректор, професор Володимир Мельник вручив науково-педагогічним працівникам атестати професора та доцента Львівського університету. Дипломом Львівської обласної державної адміністрації нагородили голову Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимира Качмара.

Ректор Володимир Мельник представив членам Вченої ради звіт про підсумки вступної кампанії-2015 та окреслив головні завдання щодо вдосконалення навчальної, наукової і виховної роботи в Університеті у 2015-2016 навчальному році. Під час свого виступу Володимир Петрович висловив вдячність членам приймальної комісії за сумлінну роботу та відзначив, що «вступна кампанія 2015 року відбулася без моральних, політичних і будь-яких інших втрат». «До Львівського університету було подано 55 414 заяв, із них – 51 089 на денну форму навчання і 4 325 на заочну. 75% документів надійшли в електронній формі. Цього року Львівський університет став лідером серед ВНЗ України за кількістю поданих заяв, що свідчить про високий рівень довіри до Університету, а зокрема до професорсько-викладацького колективу», – зазначив Ректор. Володимир Мельник додав, що «цього року приймальна комісія працювала ефективно. 88% абітурієнтів задоволені організацією вступної кампанії у Львівському університеті». У доповіді Ректора також йшлося про рейтинги факультетів і спеціальностей та популярність Львівського університету в усіх областях України.

Під час урочистого засідання Вченої ради Володимир Мельник представив головні завдання щодо вдосконалення навчальної, наукової та виховної роботи в Університеті у 2015-2016 навчальному році. Зокрема, Ректор зазначив: «Основними напрямами наукової роботи є розвиток наукового потенціалу, реорганізація навчального процесу відповідно до світових вимог і норм Закону України «Про вищу освіту», розвиток сфери інформаційних технологій. Також важливими складовими є міжнародна співпраця, соціальний захист викладачів і співробітників, виховна робота, робота зі студентами, фінансова та господарська діяльність».

Володимир Мельник закцентував увагу на потребі модернізації навчальної техніки в Університеті, додавши, що незабаром виш закупить нові комп’ютери на більш, ніж 1 млн. гривень, а також працюватиме над запровадженням механізмів електронного навчання та введенням електронного документообігу з метою оптимізації процесу управління Університетом.

Під час засідання Вченої ради було розглянуто й затверджено «Положення про порядок використання коштів мотиваційного фонду». «Ми встановили фіксований розмір коштів – це 20% від доходу тих факультетів і структурних підрозділів, які самі на себе заробляють. Кошти будуть спрямовані на мотиваційну підтримку праці викладачів, зокрема їхньої наукової діяльності, а також на розширення науково-технічної бази структурних підрозділів Університету», – розповів про особливості розподілу коштів із мотиваційного фонду завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, доктор юридичних наук, професор, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України Василь Нор.

Члени Вченої ради Університету також підтримали пропозицію проректора з науково-педагогічної роботи Ярослава Гарасима щодо участі вишу в діяльності Міжнародного фонду імені Івана Франка. «Це благодійний фонд, який буде створений на базі університетів, пов’язаних із постаттю Каменяра. Мета фонду – популяризувати творчість і наукову діяльність Івана Франка в Україні та світі. Окрім того, у рамках діяльності фонду передбачено й заснування іменної премії», – зазначив проректор Ярослав Гарасим та окреслив основні завдання новоствореної організації.

Під час засідання Вченої ради було одноголосно схвалено кандидатури науковців, які виявили бажання вступити в докторантуру Львівського університету. За словами проректора з наукової роботи Романа Гладишевського, «цього року обсяг місць у докторантурі з бюджетним фінансуванням для наукових працівників становить 9 місць».

Із пропозицією щодо надання можливості студентам ІІ-IV курсів Львівської державної фінансової академії завершити навчання за ОКР «Бакалавр» за раніше встановленими критеріями та залишити суму оплати за навчання на попередньому рівні виступив перший проректор Університету Василь Височанський.

Члени Вченої ради також ухвалили рішення щодо створення комісії з питань будівництва підземного паркінгу біля головного корпусу Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото