Дорога університетська спільното!

Сьогодні минає третя річниця від часу, коли українці твердо заявили про свій цивілізаційний вибір, протестом відреагувавши на відмову Уряду підписати Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом. І першими, хто заявив про свою незгоду з політичними рішеннями тодішньої влади, була студентська молодь.

Хвиля громадських протестів за лічені дні прокотилась усією Україною. Та кульмінаційною точкою мирного протистояння став силовий розгін Майдану в ніч на  30 листопада. Це був ключовий маркер консолідації суспільства та продовження боротьби євромайданівців на противагу тиску з боку держави.

Боротьба за нашу Гідність і Свободу скроплена кров’ю Героїв Небесної сотні, серед яких – студенти й випускники Львівського університету.  Ці молоді люди свідомо поклали своє життя на вівтар європейського майбутнього України.

Ігор Костенко, Богдан Сольчаник, Сергій Кемський, Дмитро Чернявський – ці імена навіки закарбовані в нашій історії та національній пам’яті.

Вшановуючи наших новітніх Героїв, маємо передусім не забувати  про ті моральні імперативи, які вони сповідували. Без глибокого усвідомлення цього важливого уроку, без сповідування таких цінностей, як свобода та гідність кожного з нас, неможливо побудувати успішну європейську Українську державу, за щасливе прийдешнє якої і досі гинуть найкращі.

Вічна пам’ять і слава Героям!

Ректор                                                                                                                          Володимир Мельник