17-18  травня 2024 року представникиЛьвівського університету взяли участь у фестивалі «International Vechornytsi», якийвідбувся в Університеті «КРОК», у рамках реалізації проєкту INTERADIS/ Інтеграція та адаптація іноземних студентів (619451-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP).

17-18  травня 2024 року представники Львівського університету взяли участь у фестивалі «International Vechornytsi», який відбувся в Університеті «КРОК», у рамках реалізації проєкту INTERADIS/ Інтеграція та адаптація іноземних студентів (619451-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP).

17-18 травня 2024 року представники Львівського університету взяли участь у фестивалі «InternationalVechornytsi», який відбувся в Університеті «КРОК», у рамках реалізації проєкту INTERADIS/ Інтеграція та адаптація іноземних студентів (619451-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP). Делегатами ЛНУ ім. Івана Франка стали студенти 3-4 курсу факультету культури і мистецтва, Анастасія Іванес і Олександр Петрина, а також Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, та Роксоляна Свізінська, представниця відділу розвитку та фандрайзингу.

Перший день цієї події розпочався з вітального слова ректора Університету «КРОК», Андрія Кучка. До його привітань приєдналися Андрій Лотарєв, директор навчально-наукового інституту міжнародної освіти Університету «КРОК», Світлана Шитікова, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні,
а також Олена Шаповалова, директорка державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти». Свої вітання висловила і Аудра Даргіте Бурокєнє, начальниця міжнародного відділу, Університет ім. Миколаса Ромеріса (Литва).

Після урочистого відкриття, розпочалися справжні “Вечорниці”. Головними виконавцями фестивалю були іноземні студенти 8 українських ЗВО-партнерів, серед яких були і представники Львівського університету, Анастасія Іванес і Олександр Петрина. Учасники вражали публіку національними піснями, презентаціями, традиційними танцями та віршами, презентуючи культури своїх країн: Туркменістан, Азербайджан, Бангладеш, Туніс, Китай, Індія, Португалія, Молдова, Україна, Білорусь, Сирія. Іванес Анастасія приємно здивувала усіх присутніх виконанням традиційної португальської ліричної пісні про кохання і долю – fado, а Олександр Петрина представив статтю про те, як Україна і Сирія пов’язані між собою культурою та народним духом. “На цьому фестивалі ми вперше. У нас є багато сподівань, адже хочеться дізнатися про різні культури, як інші люди опинилися в Україні і чому їм хочеться продовжувати тут свою діяльність,” – розповідає Анастасія.

“Інтеграція іноземних студентів та їх адаптація в наше суспільство є надзвичайно важливими аспектами нашої освітньої та культурної місії. Наша університетська спільнота стає багатшою та сильнішою завдяки різноманіттю культур, мов і традицій, які привносять з собою студенти з різних куточків світу. Створення сприятливого середовища для їхнього навчання та соціальної інтеграції сприяє не лише їхньому успіху, але й збагачує наш спільний досвід. Разом ми формуємо майбутнє, де толерантність, взаємоповага та співпраця стають основою для сталого розвитку і процвітання,” – прокоментував Віталій Кухарський.

Наступного дня гості фестивалю взяли участь у заході «КРОК збирає друзів», де мали змогу відвідати різнілокації, включаючи телестудію Університету, інноваційну лабораторію, майстер-класи від провідних фахівців Університету та воркшопи за участю стейкголдерів. По обіді учасники заходу «International Vechornytsi» вирушили на екскурсію Києвом, організовану партнером Університету – ESN Kyiv. Маршрут пролягав від наймальовничішої вулиці міста, Хрещатика, через ЗолотіВорота, одну з найдавніших споруд Східної Європи та символ Києва, оминаючи Андріївський узвіз, один з найстаріших шляхів, що поєднує Верхнє місто і Поділ, і завершився спільною фотосесією.

Загалом, у цій події  взяли участь понад 120 учасників та глядачів, які завітали до Університету «КРОК». Крім того, близько 20 осіб приєдналися до онлайн-трансляцій, включаючи іноземних студентів та партнерів проєктуINTERADIS.

Також, 20 травня в онлайн форматі відбулася зустріч партнерів проєкту.

Під час засідання були представлені наступні теми: підготовка матеріалів для фінальної публікації в рамках проєкту, план майбутніх зустрічей, включаючи тренінг зі сталого розвитку та підготовку до International Highlight Event 2, презентація вимог до звітності власників робочих пакетів та підготовка до фінального звіту, обговорення подальшої співпраці та забезпечення сталості проєкту INTERADIS. Величезна подяка всім партнерам за плідну співпрацю та продуктивні зустрічі!