35 Європейський з’їзд кристалографів відбудеться у Львівському університеті

В рамках 25 Генеральної асамблеї та конгресу Міжнародного союзу кристалографів в Празі на засіданні Ради Європейської асоціації кристалографів декан хімічного факультету Львівського університету Григорій Дмитрів разом з проректором з наукової роботи Львівського університету Романом Гладишевським та заступником міського голови Львова Андрієм Москаленком представили заявку, підготовлену спільно з Львівським конференц-бюро і Комітетом кристалографів України, на проведення у Львові у 2025 році 35 Європейського з’їзду кристалографів. Проєкт цієї заявки попередньо обговорювався у Відні під час роботи 32 Європейського з’їзду кристалографів з Удо Гайнеманом та Мар’яною Джокович — головою та заступником голови Європейської асоціації кристалографів. Тому до початку Празького конгресу заявка була підготована на надзвичайно високому рівні й отримала одностайне схвалення.

Європейська асоціація кристалографів (ЕСА) – це наукова асоціація, метою якої є розвиток кристалографії в усіх її аспектах і сприяння співпраці між країнами Європи, Африки та Близького Сходу. Флагманом діяльності асоціації є Європейські з’їзди кристалографів (ECM), які відбуваються щороку, з перервами на проведення конгресів Міжнародного союзу кристалографів. ECM є головним місцем зустрічі для кристалографів у Європі, де вони мають змогу продемонструвати свої останні дослідження. Загалом щорічно у Європейських з’їздах кристалографів беруть участь від 700 до 1200 учасників.

Повномасштабне вторгнення росії на територію України могло поставити під сумнів проведення наукового форуму саме у Львові, а тому в серпні цього року Григорій Дмитрів на 33 Європейському з’їзді кристалографів у Версалі повинен був представити проміжний звіті про підготовку З’їзду у Львові, адже для європейських партнерів важливо розуміти, що З’їзд гарантовано відбудеться.

Віра в перемогу України над російським агресором переважила будь-які побоювання міжнародної спільноти кристалографів. Відтак, рішення про проведення міжнародного форуму залишилося в силі – у 2025 році саме Львів стане європейською столицею кристалографії. Усі представлені матеріали викликали однозначне схвалення членів асоціації та особисто її президентки  Мар’яни Джокович.

«Наш звіт щодо організації ЕСМ35 у Львові під час засідання Ради Європейської асоціації кристалографів був сприйнятий з надзвичайною підтримкою. Флаєри нашого майбутнього ЕСМ35 з Українським Тризубом на фоні Львівського університету полетять в Австралію, де наступного року відбуватиметься Конгрес Міжнародного союзу кристалографів, а також будуть розповсюджуватись під час інших заходів під егідою цієї міжнародної наукової спільноти», – розповідає декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, а також ділиться ще одним приємним результатом, який став можливим завдяки праці українських вчених, – росія більше не є членом Європейської асоціації кристалографів.

Безапеляційна підтримка рішення проводити масштабний європейський форум саме у Львові, безумовно, ще раз засвідчує надзвичайно високий міжнародний авторитет Львівської наукової кристалохімічної школи та Львівського університету загалом. Адже місцями проведення таких масштабних з’їздів є провідні інтелектуальні та культурні центри Європи: Краків, Відень, Прага, Дрезден, Оксфорд та інші. Тепер до цієї когорти провідних міст Європи долучається і Львів.

Проведення ECM35 саме у Львові ще до повномасштабного вторгнення росіян на територію України мало для нашої країни вагоме значення, а зараз такий захід та навіть процес підготовки до нього відкриває широкі можливості для наукової та культурної дипломатії і промоції України. Адже усі роздаткові матеріали на провідних наукових заходах кристалографів у всьому світі зображатимуть Український Тризуб та Львівський університет, як свідчення того, що Україна не лише перемагає агресора на фронті, а й розвивається – науково, освітньо, цивілізаційно.

Ну і, безумовно, сам масштабний захід матиме значення для студентів, аспірантів та молодих вчених Львівського університету та цілої України. Адже у 2025 році університетська молодь отримає можливість поспілкуватись з найкращими кристалографами Європи.

Більше фото