4EU+ for Ukraine: представники ЛНУ ім. Івана Франка відвідали провідні європейські університети

9-15 листопада 2023 року делегація Львівського національного університету імені Івана Франка відвідала 4 провідні європейські університети: Варшавський університет (Польща), Карлів університет (Чехія), Гейдельберзький університет (Німеччина) та Міланський університет (Італія). Захід організував Варшавський університет у рамках програми 4EU+ for Ukraine – проєкту «Солідарні з Україною», що фінансується Національним агентством академічних обмінів (NAWA) для університетів України. Учасниками візиту були провідні фахівчині відділу міжнародних зв’язків Ірина Бубряк та Ірина Збир, а також керівниця Центру міжнародної освіти Віра Коваленко.

Окрім делегації Львівського національного університету імені Івана Франка, участь у цьому заході взяли представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Програма заходів була насиченою – учасники візиту впродовж кількох днів мали можливість ознайомитися з історією європейських університетів, ефективними практиками організації освітнього процесу, роботою міжнародних відділів, відвідати структурні підрозділи, зокрема, бібліотеки та факультети тощо. Організатори та гості заходу обмінялись досвідом реалізації проєкту альянсу університетів 4EU+, супроводу міжнародних освітніх та наукових проєктів, перспектив майбутньої співпраці українських ЗВО з європейськими університетами.

У рамках візиту 10 листопада 2023 року відбулася підсумкова конференція проєкту Карлового університету та програми Міністерства закордонних справ Республіки Чехія «Розвиток потенціалу державних університетів України та Молдови», на якій представники Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на чолі з ректором університету підписали угоду про співпрацю. Усі учасники українських ЗВО мали можливість поділитися своїми досягненнями у міжнародній проєктній роботі, успішним співробітництвом з європейськими університетами та баченням майбутньої співпраці.

Участь у цьому візиті дозволила представникам Львівського університету поглибити свої знання, розширити міжнародні зв’язки задля вдосконалення та розвитку освітніх та наукових проєктів ЛНУ ім. Івана Франка.