Академічна спільнота Університету вшанувала пам’ять Митрополита Андрея Шептицького

29 липня 2020 року минає 155 років від дня народження Мойсея українського духу, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, Митрополита Андрея Шептицького. Роль Преподобного Андрея Шептицького є однією з ключових не лише у розвитку Церкви, а й у побудові Української Держави, зміцненні духовності, організації освітнього й культурного життя українства.

Митрополит Андрей Шептицький неабияк переймався питанням українського університету у Львові в другій половині ХІХ – поч. ХХ ст., адже, на Його переконання, можливість навчатися рідною мовою була однією із передумов подальшого культурного і політичного розвитку українців. 28 червня 1910 року Андрей Шептицький виступив у Віденському парламенті з обґрунтуванням вимоги українського університету, підкреслюючи його «непереможний вплив на публічне життя громадянства». У своєму виступі Митрополит наголосив: «Справа університетська се в першій мірі постулят науки і культури, а вже споконвіку прийшла людськість до переконання, що вклади, пороблені для піднесення культурного життя і науки не є (…) видатками, а радше інвестиціями й, що приносять багато користи».

У цей день представники академічної спільноти Університету щирою молитвою і покладанням квітів до пам’ятника Великого Митрополита, що на площі Святого Юра у Львові, віддали шану Велету української нації, який, без сумніву, задав вектор розвитку України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото