Академічна спільнота Університету вшанувала пам’ять Михайла Грушевського

29 вересня 2021 року адміністрація, студенти та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь в урочистостях із нагоди 155-річчя від дня народження Великого Українця, державотворця, яскравого політика і громадського діяча, всесвітньо відомого науковця Михайла Грушевського.

Зокрема, представники Львівського університету разом із владою міста та області і громадськістю поклали квіти до пам’ятника Михайлові Грушевському.

Нагадаємо, український історик, громадський та політичний діяч, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки Михайло Грушевський народився 29 вересня 1866 року.

Переїхавши 1894 року з Києва до Львова, Михайла Грушевського за рекомендацією Володимира Антоновича призначили на посаду ординарного професора кафедри всесвітньої історії з окремим оглядом історії Східної Європи Львівського університету. 12 жовтня 1894 Грушевський зробив свій перший вступний виклад у Львівському університеті. Цей виступ із ентузіазмом сприйняла українська громадськість, велика зала ледве зуміла вмістити всіх охочих. Багато років Михайло Грушевський був завідувачем кафедри історії Львівського університету.

У 2016 році кафедрі новітньої історії України історичного факультету Львівського університету присвоєно ім’я Михайла Грушевського.