Близько 100 відомих учених із 18 країн світу зібрались у Львівському університеті, аби обговорити проблематику застосування математичних методів в теорії електромагнетизму

Широке коло відомих науковців у галузі фізики, математики та інженерних наук із 18 країн світу – України, Росії, Японії, Греції, США, Чехії, Іспанії, Туреччини, Китаю, Грузії, Італії, Франції, Німеччини, Пакистану, Польщі, Словаччини, Південної Африки та Швейцарії – бере участь у XVI Міжнародній конференції «Mathematical methods in electromagnetic theory» (математичні методи в теорії електромагнетизму), урочисте відкриття якої відбулось 5 липня 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Учені мають на меті обговорити актуальні проблеми теорії розповсюдження та дифракції електромагнітних хвиль і випрацювати сучасні підходи до їх вирішення, розглянувши різні аспекти застосування цієї теорії.

Цьогоріч організаторами конференції є Львівський національний університет імені Івана Франка у співпраці з Фізико-механічним інститутом імені Г.В.Карпенка НАН України (Львів) та Інститутом радіофізики і електроніки імені О.Я.Усикова НАН України (Харків).

З вітальним словом звернувся до учасників конференції голова Західного наукового центру НАН України, академік Зіновій Назарчук.

«XVI Міжнародна конференція «Mathematical methods in electromagnetic theory» (ММЕТ) за роки своєї роботи здобула високе визнання як в Україні, так і за кордоном. Кількість учасників ММЕТ порівняно з минулими роками зросла вдвічі. Тепер це потужна науково-практична платформа для обміну думками, ідеями та досвідом українських і закордонних учених, які займаються проблематикою математичних методів у теорії електромагнетизму», – зазначив Зіновій Теодорович.

Від імені багатотисячної спільноти студентів, професорсько-викладацького колективу та науковців одного з найстаріших університетів Центральної та Східної Європи – Львівського національного університету імені Івана Франка привітав учасників конференції Перший проректор, професор Василь Височанський. Василь Степанович висловив сподівання, що результати плідних дискусій, до яких спонукатиме цей науковий захід, сприятимуть розвитку досліджень у сфері математики й електромагнетизму.

Професор Національного авіаційного університету Фелікс Яновський зауважив, що наукове життя в Україні зараз знаходиться на етапі відродження: «Помітно зріс авторитет наших учених у світовому науковому співтоваристві, про що свідчать високоякісні публікації, цитованість яких індексується та фіксується у рейтингах Scopus і Web of Science». А відтак, за його словами, напрацювання стратегічних рішень щодо розвитку досліджень у сфері математичних методів у теорії електромагнетизму стане значним внеском у зміцнення науки в цілому.

Додамо, що XVI Міжнародна конференція ММЕТ триватиме до 7 липня і включатиме виступи запрошених доповідачів та 10 тематичних сесій, а також насичену культурну програму – екскурсії Львовом і мандрівку замками Львівщини.