Богдан Максимчук: «Мова – це дух народу, який несе в собі відбиток Бога»

Богдан Васильович Максимчук – професор, завідувач кафедри німецької філології, багаторічний декан факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка, корифей української германістичної науки, яскравий представник неогерманістики, вчений-мовознавець, співзасновник Асоціації українських германістів. Під його авторством світ побачило понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій в галузі германського мовознавства і методики викладання німецької мови. Також Богдан Максимчук – автор і співавтор багатьох підручників і посібників з теорії і практики німецької мови.

Сьогодні, 18 травня 2021 року, в Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка Богдана Васильовича Максимчука з 80-річчям привітали представники адміністрації Львівського університету та факультету іноземних мов.

Щиру подяку Богдану Максимчуку за роки відданої і плідної роботи висловив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Найважливіші події в історії Львівського університету пов’язані з діяльністю тих особистостей, які власне становлять сутність нашої Alma Mater не лише як навчальної установи, але і як соціокультурного феномену. Саме до таких особистостей належить наш дорогий і шанований Богдан Васильович. Він присвятив Львівському університету понад 60 років свого життя!», – відзначив Володимир Мельник і пригадав усім присутнім штрихи професійного і творчого шляху Богдана Максимчука, наголошуючи на його численних досягненнях і здобутках.

Також Володимир Петрович додав, що «факультет іноземних мов під керівництвом Богдана Максимчука став один із провідних факультетів з вивчення іноземних мов  в Україні. А ще ми усі знаємо Богдана Васильовича як щиру, усміхнену, порядну, завзяту до роботи людину. Бажаємо Вам залишалися собою надалі, не змінювати своїх поглядів і принципів. Добра Вам, здоров’я, благодаті та творчого многоліття!»

Богдан Васильович подякував Ректору та колегам за високу оцінку, багаторічну допомогу та підтримку. «Насправді, мій вступ на факультет іноземних мов – це ще той каприз долі. В юності я планував усе по-іншому, але зараз розумію, що в жодному разі ні про що не шкодую. Адже тут я потрапив у середовище корифеїв, знайшов себе у германістиці і продовжую її пізнавати щодня. Я зрозумів, що мова – це дух народу, який несе в собі відбиток Бога. І так, як ми не можемо повністю пізнати Бога, так само ми ніколи не зможемо повністю пізнати нашу мову», – наголосив Богдан Максимчук і пригадав роки своєї студентської юності, улюблених викладачів та наставників, які свого часу посприяли його формуванню як особистості та фахівця.

Також Богдан Максимчук наголосив на тому, що «розвиватися і зростати професійно можна лише у доброму колективі та середовищі підтримки, середовищі творчості і натхнення, яке завжди було і є у Львівському університеті!»