Ректор та представники громадських і студентських організацій обговорили перспективи поглиблення взаємодії

19 травня 2021 року Ректор Володимир Мельник, представники адміністрації Університету та керівники громадських і студентських організацій обговорили шляхи спільної координації зусиль, спрямованих на розвиток освітнього, наукового і культурного середовища Львівського університету. Участь у зустрічі, окрім представників адміністрації, взяли голова профспілкової організації студентів Микола Спересенко, голова Студентського уряду Олексій Каленіченко, голова профспілкової організації працівників Юліан Бек та керівниця Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Марія Лопачак.

«Університет – це середовище, яке успішно функціонує тільки тоді, коли й адміністрація, і студентство, і викладачі та працівники, і громадські організації працюють консолідовано, в рамках своїх прав та обов’язків. Ми сильні тоді, коли ми разом, тоді, коли ми усвідомлюємо свою місію і разом працюємо на Університет», – зазначив Володимир Мельник і наголосив, що у Львівському університеті оптимальною і найбільш ефективною моделлю роботи є не вертикаль на чолі з Ректором, а горизонтальна взаємодія, де кожен чітко знає свої функції і виконує їх на паритетних засадах.

Також Володимир Петрович висловив переконання, що успішна робота та ефективний навчальний процес можливі лише тоді, коли в Університеті панує здоровий морально-психологічний клімат, атмосфера інтелектуального неспокою та конструктивного діалогу. «Морально-психологічний клімат в Університеті залежить від кожного з нас, від того наскільки ефективно ми працюємо і взаємодіємо, які рішення і на яких засадах ухвалюємо. Надзвичайно важливо, аби при ухваленні ключових для життя Університету рішень ми їх спільно обговорювали, розуміли їхню природу і мету», – наголосив Ректор.

Прикладом останньочасної ефективної взаємодії адміністрації Університету та громадських організацій, за словами учасників зустрічі, зокрема, є низка нормативних документів, спільних ініціатив та проєктів. Так, саме у співпраці із громадськими та студентськими організаціями упродовж останніх декількох місяців в Університеті розробили нову редакцію Статуту, Колективний договір на 2021-2024 роки, Правила внутрішнього розпорядку та багато іншого.

Новообраний голова Студентського уряду Олексій Каленіченко відзначив ефективність співпраці із адміністрацією Університету та самоврядними організаціями. За словами молодіжного лідера, усі рішення Студентського уряду успішно реалізовуються без перепон зі сторони адміністрації. «Звісно, ми стикаємося з труднощами тоді, коли виникають певні ініціативи, які потрібно швидко втілювати у життя, адже для реалізації тих чи інших проєктів потрібно проводити відповідні тендери. Але це скоріше не проблема, а чинник внутрішньої дисципліни, який привчає нас будь-які ініціативи планувати заздалегідь», – зазначив Олексій Каленіченко.

Водночас упродовж зустрічі обговорили ініціативу подальшого розвитку студентського самоврядування, зокрема, запровадження самоврядування на рівні студентських гуртожитків, а також поглиблення співпраці з метою максимально ефективного використання коштів, які визначені для діяльності органів студентського самоврядування.

Загалом учасники діалогу висловили переконання, що головним пріоритетом конструктивної взаємодії повинна бути праця, спрямована на створення максимально комфортних та ефективних умов для реалізації творчого та інтелектуального потенціалу всіх учасників освітнього процесу – студентів, аспірантів, докторантів, викладачів та працівників Університету.

«Ми зацікавлені в тому, аби студенти мали широку автономію і працювали на користь своїх колег, а отже на користь Університету. Це ж саме стосується  і викладачів та працівників Університету. Тому з певністю декларую готовність зі сторони Ректорату бути завжди відкритими до нашої спільної праці, яка повинна базуватися виключно на паритетних засадах», – наголосив Володимир Мельник.

Користуючись нагодою, Ректор привітав Марію Лопачак з нещодавнім обранням на посаду голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених, а Олексія Каленіченка  – з новим статусом очільника Студентського уряду.