Діалог заступника Міністра освіти і науки України зі студентською спільнотою  Львівського університету

У рамках робочого візиту першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун до Львова відбулася зустріч зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка. У заході також взяли участь і студенти інших ВНЗ Львова, зокрема Львівської фінансової академії та НУ «Львівська політехніка».

Про те, чим зараз займається Міністерство і який курс змін обрано, чого очікувати студентам у процесі реалізації освітніх реформ йшлося у вступному слові заступника Міністра. «На сьогодні більшість студентів критично оцінює якість освіти. Вочевидь, це пов’язано з підвищенням запитів студентів щодо того, якою має бути їхня освіта. Склалася ситуація, коли очікування молодих людей є вищими від того, що може дати їм система. Тож глибинні зміни в освіті є вкрай необхідними», – переконана Інна Совсун.

Інна Романівна наголосила, що аби реформи були успішними, має бути готовність працювати по-іншому, змінюватися усім учасникам процесу.

«Якщо говорити про якість освіти студентів, то важливо звернути увагу на організацію навчалького процесу. З метою підвищенння ефективності роботи студентів варто скоротити навантаження до 8 дисциплін на семестр. Наша позиція – дати вам можливість сконцентруватися більше на тих дисциплінах, які ви вивчаєте і які необхідні для вашого професійного становлення. А це передбачає переформатування програм. Має бути налагоджений внутрішньоуніверситетський діалог студентів-викладачів-адміністрації Університету, аби випрацювати свою систему, що передбачатиме більшу автономію для самостійного навчання студентів», – пояснила Інна Совсун.

Під час діалогу заступника Міністра зі студентами йшлося про проблемні питання щодо друку дипломів та їх визнання за кордоном, матеріально-технічного забезпечення університетів, виплати стипендії та її індексації, необхідності оновлення й встановлення в Університеті ліцензійного програмного забезпечення.

Учасники зустрічі окремо обговорили й ситуацію, пов’язану з приєднанням Львівської фінансової академії до Львівського національного університету імені Івана Франка.

Студентів також цікавила позиція Міністерства щодо виборів до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото