Доцентка Університету Галина Яценко – переможниця Міжнародного літературного конкурсу

Кандидатка наук з соціальних комунікацій, доцентка кафедри української преси факультету журналістики Галина Яценко – переможниця ІІ-го Міжнародного літературного конкурсу імені Марії Урбанської. Метою Конкурсу, який проводиться щорічно, є вшанування пам’яті Марії Урбанської – останньої власниці Тартаківського маєтку, покровительки освіти, меценатки.

Цьогоріч до участі у літературному змаганні зголосилися 30 авторів з різних куточків України, Польщі і США, які запропонували на розгляд журі 32 оригінальні твори різних жанрів. Переможців визначали у двох номінаціях – «Поезія» та «Проза». Галина Володимирівна здобула перше місце у номінації «Проза», презентувавши оповідання «Твоя М.».

«Ця перемога для мене є дуже важливою, адже цього року вперше відкрила для себе цю непересічну особистість із дуже трагічною долею. Моя участь у цьому конкурсі та переможне оповідання «Твоя М.» ‒ це данина пам’яті видатній  меценатці, яка допомогла здобути освіту сотням дітей на Сокальщині, пожертвувала свій родинний палац у Тартакові для організації школи. Це духовне схиляння перед шляхетною жінкою, адже цьогоріч виповнюється 145 років від дня її народження, а ми навіть фізично не можемо вшанувати її пам’ять, адже Марію Урбанську репресували у 1940 році та вивезли у Сибір, вона похована на цвинтарі в Йошкар-Оли», – розповідає Галина Яценко, підкреслюючи високий рівень організації конкурсу та прозорість оцінювання, адже на конкурс надійшли роботи не лише з усієї України, а й з Польщі та США. До слова, усі роботи були зашифровані.

Водночас Галина Володимирівна ділиться і враженнями від роботи над конкурсним твором: «Коли писала це оповідання, то внутрішньо прожила з нею кожен етап її життя – дитинство, львівські гостювання у бабусі, яка опікувалася сиротинцями та акторами театру Скарбека, уроки Марії Урбанської для сільських дітей, львівський період її зрілого життя. Усі ці спогади я нанизала на тятиву її напнутого болю через неможливість повернутися в Україну, займатися організацією шкільництва».

Щиро вітаємо Галину Яценко з підкоренням чергової літературної вершини і здобутою перемогою! Нехай усі творчі задуми зреалізовуються, а мрії здійснюються!