21 травня 2021 року відбудеться круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми історії держави і права України та державотворча діяльність Євгена Коновальця (до 130-річчя від дня народження)». Захід відбудеться у дистанційному форматі за допомогою платформи  ZOOM. Організатор зустрічі – кафедра історії держави, права та політико-правових учень юридичного факультету. До участі в круглому столі запрошують науковців, аспірантів та представників органів державної влади, освітніх і громадських організацій.

Метою заходу є відзначення 130-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця – видатного українського політичного і державного діяча, полковника Армії УНР, командира Січових Стрільців, члена Стрілецької Ради, коменданта УВО, голови Проводу українських націоналістів (1927), першого голови ОУН (з 1929), одного із ідеологів українського націоналізму та обговорення актуальних проблем історії держави і права України.

Робота круглого столу відбуватиметься за такими напрямами:

• життєвий і творчий шлях Євгена Коновальця;
  • початок громадської діяльності Євгена Коновальця;
  • політична і державна діяльність Євгена Коновальця як полковника Армії УНР;
  • участь Євгена Коновальця у формуванні формації Січових Стрільців;
  • Євген Коновалець – комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), однин із ідеологів українського націоналізму;
  • витоки, становлення і розвиток української державності та права;
  • періодизація історії держави і права України;
  • проблеми дослідження стародавніх держав на території України;
  • держава та право Київської Русі як фундамент Української держави і права;
  • Галицько-Волинська держава: її роль в історії української державності та права;
  • правова оцінка статусу українських земель у складі Великого князівства Литовського, Польського королівства та Речі Посполитої;
  • Українська козацька держава та її місце в національній та європейській історії;
  • порівняльно-правовий аналіз і оцінка статусу українських земель у складі Російської та Австрійської (Австро-Угорської) імперій;
  • відродження української державності на початку ХХ ст.;
  • проблеми дослідження правового статусу західноукраїнських земель у складі Польщі, Румунії та Чехословаччини після Першої світової війни;
  • правова оцінка Української СРР/УРСР (1917-1991 рр.).

З програмою круглого столу можна ознайомитися за посиланням https://law.lnu.edu.ua/news/kruhlyy-stil-aktualni-problemy-istorii-derzhavy-i-prava-ukrainy-ta-derzhavotvorcha-diialnist-yevhena-konovaltsia-do-130-richchia-vid-dnia-narodzhennia.

Реєстрація учасників триватиме з 9.30 год. до 10.00 год. Початок роботи круглого столу – о 10.00 год. Робота у секціях та підведення підсумків – 14.00 год. – 16.30 год.

Приєднатися до заходу можна за посиланням https://us04web.zoom.us/j/76050963576?pwd=b1Y1UElGSmxGRThMR0ZkS0tXakFadz09.

Код доступу: itrC2w