Львівський університет – партнер проєкту Erasmus+ Capacity Building in Higher Education

Львівський національний університет імені Івана Франка став одним із партнерів проєкту Erasmus+ КА2 (Erasmus+ Capacity Building in Higher Education), який стартує 15 листопада 2020 року і триватиме до 14 листопада 2023 року. Метою проєкту є розвиток потенціалу закладів освіти і вдосконалення роботи українських університетів з іноземними студентами (International Students Adaptation and Integration).

Реалізація проекту передбачає:

• інтеграцію іноземних студентів до культурного, етнічного та соціального середовища України і Європейського Союзу;
  • підвищення кваліфікації академічних працівників щодо особливостей роботи з іноземними студентами;
  • розбудову потенціалу міжнародних офісів, підвищення якості надання адміністративних послуг.

Аплікантом проєкту є Нідерландська бізнес-академія (Netherlands Business Academy – NLBA), співкоординатором – Університет «КРОК». Партнерами проєкту є чимало українських закладів вищої освіти, зокрема Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Одеський національний політехнічний університет, Сумський національний аграрний університет, Маріупольський державний університет та Національний університет водного господарства та природокористування. Серед партнерів також провідні європейські університети – Університет Фоджа в Італії (Università degli studi di Foggia), Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден у Німеччині (Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden), Університет імені Миколаса Ромеріса у Литві (Mykolo Romerio universitetas).

Проректор Університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації, координатор проєкту від Львівського університету Віталій Кухарський підкреслює важливість цієї ініціативи з огляду на продуктивну співпрацю з міжнародними інституціями та створення комфортних умов для іноземних студентів: «Участь у цьому проєкті дозволить не просто модернізувати наш відділ міжнародних зв’язків за зразком офісів, які функціонують в європейських університетах, переймаючи їхній досвід. Тут йдеться про створення системи сервісів для іноземних студентів, що дозволять зробити максимально комфортними умови адаптації та навчання в Університеті. Чому цей проєкт важливий для нас? Окрім створення комфортного середовища для іноземних студентів, говоримо також про збільшення привабливості нашого Університету, а відтак – розширення географії студентів з-за кордону, які зацікавлені у навчанні в Львівському університеті та в Україні загалом. Мета проєкту, звісно, амбітна, проте цілком реальна і досяжна, тим паче у складі такого потужного консорціуму».