ЛНУ ім. Івана Франка та Львівська політехніка продовжують традицію шахових поєдинків

14 березня 2024 року в Шаховому клубі Університету, що на вулиці  Фредра, 1, відбувся матч з шахів між командами працівників Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного університету «Львівська політехніка», який став продовженням шахового змагання, що відбулось 7 березня 2024 року. Вже вдруге команда ЛНУ ім. Івана Франка здобула переконливу перемогу над колегами з Львівської політехніки.

Учасників турніру привітав Ректор ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Мельник. «Радий вітати у Шаховому клубі Університету всіх, для кого шахи – це один із способів організації свого інтелектуального життя. Я переконаний, що зустрічі, які відбуваються завдяки любові до спорту і цікавості до давніх традицій, є справді цінними. Турніри між Львівським університетом та Львівською політехнікою є свідченням не конкуренції, а радше – дружби і тісної співпраці, тож я вдячний усім учасникам команд та бажаю цікавої гри», – наголосив Володимир Петрович.

До вітальних слів також запросили проректора з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Львівська політехніка» Романа Коржа. «Щиро дякую Львівському університету за організацію другої зустрічі між командами наших працівників на шаховому полі. Вірю, що такі турніри стануть постійними і відбуватимуться регулярно як серед працівників наших університетів, так і серед студентів», – додав Роман Корж.

До присутніх звернувся й міжнародний гросмейстер, тренер з шахів Адріан Михальчишин. «Відновлення традиції проведення шахових турнірів між ЛНУ ім. Івана Франка та Львівською політехнікою засвідчує про незгасиму цікавість і шану до самої гри в шахи. Я дуже дякую всім, хто причетний до організації таких змагань у цей непростий час і нагадую, що поєдинки між двома провідними університетами Львова та цілої України розпочались ще 1922 року, тож ця традиція справді є давньою і важливою», – зазначив Адріан Михальчишин і порадив проводити відповідні змагання і в інших видах спорту.

Надалі після того, як Володимир Мельник від Львівського університету та Роман Корж від Львівської політехніки зробили символічні перші ходи, розпочалися шахові баталії одночасно на десяти дошках.

В атмосфері напруженої та безкомпромісної боротьби кожен учасник зіграв дві партії із контролем часу 10+5. В обох турах лідирували шахісти Львівського національного університету імені Івана Франка, які за результатами усіх матчів обіграли команду-суперницю з рахунком 12:8. За підсумками двох ігор рахунок становить 26,5:13,5 на користь команди працівників Львівського університету.

Світлини: Олега Лядика Більше фото