Львівська обласна рада відзначила працівників Університету, які захищають Україну на фронті

22 грудня 2022 року у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося нагородження викладачів і працівників закладів вищої освіти та закладів професійно-технічної освіти Львівської області, які мобілізовані і захищають незалежність і цілісність Української Держави від загарбників.

На початку зустрічі Заслужена академічна капела України «Трембіта» спільно із усіма присутніми виконала Гімн України.

Після цього до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Качмар.

«Львівський університет завжди був і залишається серед тих провідних інституцій, які повсякчас відгукуються на виклики нашої новітньої історії – це і Революція на граніті, і Помаранчева революція, і Революція Гідності, і війна, яка триває з 2014 року. Десятки студентів і викладачів, сотні випускників Львівського університету сьогодні захищають Українську Державу на фронті. Саме завдяки нашим Захисникам і Захисницям ми маємо шанс навчати студентів і працювати, тож ми повинні забезпечувати надійний тил нашій армії. Незважаючи на те, що сьогодні ми, як і вся держава, працюємо в умовах, коли нестабільне електропостачання і часті тривоги, це ні на хвилину не робить нас слабшими – щоденно ми стаємо лише сильнішими», – зазначив Володимир Михайлович і побажав усім колегам, які захищають Україну на фронті, якомога швидше повернутися додому живими, здоровими і неодмінно з перемогою.

Надалі Захисників і Захисниць та їхніх рідних привітала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. «Уже 9 років поспіль, ще з далекого 2014 року, я точно знаю, що ми пліч-о-пліч з Вами робимо одну велику справу – відновлюємо справедливість, яка має закінчитися перемогою нашої країни. Ми утверджуємо нашу незалежність і свободу. Навіть у такі трагічні моменти, які зараз переживає наша країна, ми маємо у собі сили, знаходимо час і можливості зустрічатися, спілкуватися, підтримувати одне одного і просто дякувати одне одному. Більшість із Вас сьогодні у формі, хоч Вам це не притаманно: у мирний час усі Ви – люди дуже величної професії, яка формує особистість», – зазначила Ірина Гримак, подякувавши освітянам, які боронять державу на передовій, за їхню силу духу та незламність.

Голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради Іванна Герус зазначила, що освітяни сьогодні є справжнім прикладом для нас усіх: «Дякую освітянам, які допомагали внутрішньо переселеним особам, займалися волонтерством, забезпечували надійний тил. Вірю, наша українська освіта буде однією з найкращих, бо ми разом знаємо, що потрібно для цього зробити».

Надалі Захисникам і Захисницям, а також їхнім рідним та близьким вручили подяки голови Львівської обласної ради «за особистий внесок у зміцнення обороноздатності держави, приклад мужності, відповідальності та активну громадянську позицію». Серед нагороджених – 51 представник Львівського національного університету імені Івана Франка.

На завершення зустрічі діти-скаути з Пластунського осередку передали учасникам заходу Вифлеємський вогонь, який є благовісником різдвяної радості і миру.

Світлини: Олега Вівчарика та Володимира Качмара Більше фото